reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk planlanan yeraltı ulaşım ağının ilk test görüntülerini paylaştı [Video]

15 Mayıs 2017

İlk detayları geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan projenin devam eden test sürecinden paylaşılan görüntüler gelinen noktanın sinyallerini barındırıyor.

Elon Musk’ın büyük şehirlerde yaşanan trafik sorunlarını çözmek adına tünel projeleri geliştirmek için kurduğu Boring Company‘nin ayak sesleri çok daha sık ve güçlü duyulmaya devam ediyoruz. Test süreci Amerika’nın Los Angeles kentinde yer alan SpaceX‘in bulunduğu bölgede devam eden projeyle ilgili ilk detayları mayıs ayının ilk günlerinde detaylı görsellerle paylaşan Musk, sistemle ilgili yeni paylaşımını Instagram hesabı üzerinden yaptı. Bu zamana kadar sanal formatta gördüğümüz projeyle ilgili ilk gerçek hayat görüntülerini gördüğümüz Musk’ın paylaşımında sistemin günlük kullanımda nasıl bir yapıda çalıştığı ve eriştiği hız çok daha anlaşılır şekilde gözler önüne seriliyor.


Araçları taşıyacak olan podların üzerinden paylaşılan videoda saate 200 kilometre hıza kadar erişebilen sistemin insan gözünden nasıl görünebileceğine ilk kez bu kadar net bir şekilde şahit oluyoruz. Paylaşımında tüneller arası geçişlerin otomatik olarak gerçekleştiğini belirten Musk, Westwood ile Los Angeles Havaalanı’nın 5 dakikada kat edilebileceğinin altını çiziyor. Kullanıcıların bu podlara erişim sağlaması için yol kenarlarına olan asansör sistemi entegre edecek olan Boring ekibinin bu hızla devam ettiğinde sistemi yakın zamanda kullanıma sunması işten bile değil.

VİDEO #1

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

VİDEO #2

YORUMLAR