reklamı kapat

POPÜLER

Samsung daha fazla marka için işlemci geliştirmek istiyor

İşlemci üreticileri arasında önde gelen firmalardan biri olan Samsung, Qualcomm ile rekabette yeni bir boyuta geçiyor. Teknoloji devinin yeni departmanı, Samsung’un ürettiği işlemcilerin neredeyse her cihazda kullanılması için çalışmalar yürütüyor. 

Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcilerinin üretiminde rol oynayan ve Snapdragon 830 işlemcilerinin de üretimini gerçekleştiren Samsung, daha fazla firma için işlemci üretmek istiyor. Bu nedenle diğer müşterilerle iletişim halinde olduğu belirtiliyor. Fakat diğer firmalar için işlemci üretilmesinin önünde önemli bir engel bulunuyor. Qualcomm’un Samsung’un diğer firmalar için üretim yapılmasının önüne geçmek için çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Bu da iki şirketin karşı karşıya geldiğini gösteriyor.

İşlemci üretimi tarafında önemli bir firma olan Samsung’un daha fazla müşteriye ulaşma isteğini normal karşılamak gerek. Fakat şu sıralar Apple başta olmak üzere birkaç firmayla başı dertte olan Qualcomm için böyle bir durum işlerin iyice karmaşık bir hale gelmesine neden olabilir. Samsung’un hangi firmalarla çalışmak için hazırlandığı ve üreteceği işlemcilerin neler olacağı henüz belirsizliğini koruyor. Qualcomm ve Samsung arasındaki bu rekabetin önümüzdeki yıllarda kazananın kim olacağı ise merak ediliyor. Samsung’un işlemci üretimiyle ilgili olarak atacağı adımların çok kısa bir süre içerisinde netlik kazanması bekleniyor.

YORUMLAR