reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk the boring company
Elon Musk the boring company

Elon Musk, devrimsel projesinde önemli bir değişikliğe gitti

10 Mart 2018

Günümüzün yaşayan en ileri görüşlü girişimcilerinden Elon Musk, kurduğu The Boring Company ile başlattığı çılgın projesinde önemli bir ayarlama yaptığını duyurdu.

Elon Musk, biliyorsunuz kurduğu şirketiThe Boring Company” ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına çözüm bulmak istiyor. Bu amacını yoğun trafikte kalmaktan bıktığı için yapan CEO, projesi için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Resmi tünel kazılarına uzun süre önce başlayan Musk, dün konu hakkında Twitter’dan resmi bir açıklama yaptı. Buna göre şirketin planında önemli sayılabilecek bir düzenlemeye gidildi. Açıklamaya baktığımız zaman The Boring Company için yapılan tüm tüneller ve Hyperloop’larda otomobillerden çok yaya ve bisikletlere öncelik verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu hamlesiyle altyapıyı bir toplu taşıma sistemi haline getirecek Musk, bu noktada aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz araçları kullanacak. Bu araçlara 1.000 kadar ufak istasyondan binilebilecek ve saatte 200 km hızla yolculuk yapılabilecek. Henüz konuyu tam olarak detaylandırmayan CEO, toplu taşıma savunucularının tepkilerine kayıtsız kalmamış görünüyor. Musk, “halen  otomobil taşınacak ancak tüm kişiselleştirilmiş toplu taşıma ihtiyaçları karşılandıktan sonra. Bu bir nezaket ve adalet meselesi. Eğer birisi araba alamıyorsa o önce gitmelidir” açıklamasını yapıyor.

Elon Musk the boring company

The Boring Company, Elon Musk’ın en ilginç şirketi konumunda

Kurulan sistem ile LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Elon Musk, projesini ilerleyen süreçte diğer bölgelere taşımayı hedefliyor. İlk denemeleri Model S ile yapan Boring Company, resmi kurumlar tarafından da destekleniyor.

Video