reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk alev silahı

Elon Musk’tan alev silahı için gülümseten değişiklik!

Kurduğu The Boring Company‘den çıkan alev silahını 28 Ocak tarihinde satışa çıkartan CEO Elon Musk, silahının adını değiştirmek zorunda kaldı.

20 bin adet satarak 10 milyon dolar gelir elde ettiği alev silahıyla gündemden düşmeyen Elon Musk, silahın adıyla alakalı ilginç bir sorun yaşadı. Silaha normalde “Flamethrower” ismini veren Musk, kısa süre önce bunun bazı gümrüklerde (Uluslarası gönderim) kabul edilmediğini öğrendi. Bu nedenle silahın adını değiştiren CEO, yeni ismi “Not a Flamethrower” olarak belirledi. Sürece yine esprili olarak yaklaşan Musk, Türkçe olarak gülümseten “alev silahı değil” ismini tercih etti. Çılgın girişimci bundan hemen önce “Sıcaklık Artırma Cihazı” ismini de gündeme getirmişti. Bir airsoft silahının alev çıkartabilecek şekilde modifiye edilmiş hali oldan alev silahı, yasal limitler nedeniyle ufak bir alev çıkartıyor. Bu elbette çok mantıklı dururken, silahın yasaklanması için bazı adımların dahi atıldığı belirtiliyor. Musk’ın The Boring Company‘nin ana amacıyla alakasız ve tehlikeli işler yapması bazılarının hiç hoşuna gitmiyor.

Elon Musk, The Boring Company ile trafik sorunun tahine gömebilir

Şirketin kuracağı sistem ile LAX ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Elon Musk, projesini ilerleyen süreçte diğer bölgelere taşımayı hedefliyor. Bu çılgın proje, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 km hızla çıkartacak bir altyapı üzerine kuruluyor. Konu hakkında hazırlanan ilk haritanın detayları ise burada yer alıyor.