reklamı kapat

POPÜLER

Aurga

Nikon ile Canon fotoğraf makinelerine “yapay zeka” takviyesi: Aurga [Video]

DSLR fotoğraf makineleriyle kaliteli çekimler yapmak akıllı telefon ile yapılan çekimlere hiç benzemez. Birçok ayarı düşünmeniz ve duruma göre doğru kombinasyonu kurmanız gerekir. İşte tam da bu durumu çok karışık bulan kişiler için hazırlanan Aurga, yapay zeka ile her şeyi çok daha kolay hale getiriyor.

Sunduklarıyla hem amatör hem de profesyonellere hitap eden Aurga, Kickstarter’da aradığı desteği bulmuş bir ürün. Daha önce yine Kickstarter‘da destek göre Arsenal‘a benzeyen ürün, DSLR fotoğraf makinelerinin flaş yuvasına takılıyor. Yapay zeka temelinde çalışan ürün, yapacağınız çekime göre makinenin ayarlarını en iyi hale getiriyor. iOS ile Android uygulaması üzerinden yönetilebilen cihaz, geniş veri tabanı ile her zaman en iyi sonucu almanızı garanti altına alıyor. Yaklaşık 30 metre uzaktan yönetim imkanı tanıyan cihaz, bünyesinde portre, manzara ya da hareketli obje gibi birçok çekim kategorisi taşıyor. Yapay zekanın öğrenmesi için sürekli olarak güncelleneceği belirtilen Aurga, üzerinde bir microSD yuvası da taşıyor. Böylece görüntüler istenirse orada depolanabiliyor. Eve gittiğiniz zaman çektiklerinizi WiFi üzerinden bilgisayara yedekleyebilen ürün, kendi başına HDR ve Time Lapse çekimler de gerçekleştirebiliyor.

Aurga
Aurga
Aurga

Aurga ile DSLR fotoğraf makinelerine yapay zeka takviyesi

Sadece Nikon ve Canon DSLR modelleriyle çalışan aparat, yapılacak en az 89 bağış ile mayıs ayında elde edilebiliyor. Sürece yeni başlayanları oldukça mutlu edeceğini düşündüğümüz cihaz, uzaktan tamamen manuel kontrole de izin veriyor. 2.600 mAh piliyle akıllı telefonları şarj edebilecek kapasitede olan Aurga, 96 gram ağırlığıyla ekstra yük çıkartmıyor.