reklamı kapat

POPÜLER

canon patent
canon patent
canon patent

Canon’dan DSLR deneyimini komple değiştirecek patent

Fotoğraf sektörünün en büyük isimlerinden Canon, bu sefer aldığı ilginç bir patent ile gündeme geldi. Bu patent gerçeğe dönüşürse DSLR fotoğraf makinelerinin kullanıcı deneyimi komple değişebilir.

Her firma gibi geleceğe yönelik sık sık patent alan Canon, bu sefer oldukça hareketli bir DSLR ekranı hayal etmiş görünüyor. Uygun fiyatlı DSLR fotoğraf makinelerinin boyutları ufaldığı için ekranları büyüyemiyor. Şirketin bu patenti ise daha çok profesyonel seride bulunan üst düzey modellere odaklanıyor. Gelecekte profesyonellere daha büyük bir görüş açısı vermek isteyen Japon firma, ekranı hem büyütmeyi hem de hareketli hale getirmeyi istiyor. Çizimlerde görebileceğiniz üzere yukarıya doğru katlanabilir bir dokunmatik ekran planlayan görüntüleme devi, bununla da sınırlı kalmıyor. Yukarıya doğru katlanan ekranın orada da hareket ettirilebileceği çizim detayalarında açıkça görünüyor.

Canon bu patent ile süreci değiştirebilir

canon patent
canon patent

Bu tarz bir yapının gerçeğe dönüşmesi, fotoğrafdan çok video kayıt için mantıklı görünüyor. Bildiğiniz gibi yeni fotoğraf makineleri çok güzel video çekebiliyor. Böyle hareketli bir ekran ile videonun çok daha kolay hale gelebileceği söylenirken, şirket ekranı 1D ile 5D serisine getirmeyi planlıyor. Bu gövdesel değişimin ne zaman yapılacağını ise henüz kimse söyleyemiyor. Bu özelliği siz nasıl buldunuz?