reklamı kapat

POPÜLER

apple iphone 7
apple iphone 7
apple iphone 7
apple iphone 7
apple iphone 7

Apple, iPhone 7 üretimini adım adım durduruyor

Apple, iPhone 8 ve iPhone X öncesinde geçtiğimiz yılın amiral gemisi iPhone 7‘nin üretimini durdurmaya; seçenekleri azaltarak başladı.

iPhone 7 ailesi, satışa çıktığında üç farklı depolamayla elde edilebiliyordu ve bunlar 32 GB, 128 GB ve 256 GB seçenekleriydi. İşte bunda önemli bir değişiklik yapan şirket, telefonlardan 256 GB depolama seçeneğini kaldırdı. Artık Apple’dan 256 GB depolamaya sahip iPhone 7 / 7 Plus satın alınamıyor ve bunun arkasında bilindik bir neden yatıyor. Beklenen iPhone X nedeniyle çoğu insan iPhone 8 satın almak istemiyor. 256 GB’lık versiyonu eski nesilden kaldırarak kullanıcılara sadece 256 GB iPhone 8’i bırakan şirket, böylece satışları arttırmayı umuyor.

Apple, 256 GB’lık iPhone 7 aradan çıkınca iPhone 8’den daha çok satar mı?

Geçtiğimiz günlerde de açıklandığı kadarıyla iPhone 8’in durumu hiç iyi gitmiyor. Bu nedenle üretimi önümüzdeki aylar için azaltılan telefon, iPhone X’den çok büyük darbe yiyor. Eski iPhone kullanıcıları 8 yerine X’e geçmek istiyor ve bu da Apple’ı satışlar açısından zora sokuyor. Yenilik getirdiği ve getirmediği telefonlar arasında kalan teknoloji devi, her türlü kazanıyor ancak elinde büyük bir stokla da kalmak istemiyor. Bu durumun fiyatları aşağıya çekeceği gelen bilgiler arasında yer alırken, bunlara ek olarak iPhone X‘in de üretim sorunları bitmek bilmiyor.