reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7 Plus’a 256 GB depolama desteği

Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek olan ve gerek tasarım gerekse donanım olarak büyük değişiklikler yaşaması beklenen iPhone 7 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Eğer söylenenler doğruysa iPhone kullanıcılarının uzun süredir beklediği yenilikler iPhone 7 ile birlikte hayata geçirilebilir.

İddialara göre iPhone 7 Plus, daha önce iPhone serisinde hiç kullanılmayan bir depolama kapasitesiyle birlikte gelecek ve en üst modelde 256 GB depolama alanı kullanıcılara sunulacak. Yalnızca iPhone 7 Plus’a özel olacağı düşünülen 256 GB seçeneğinin gelmesiyle birlikte diğer depolama seçeneklerinde de değişiklik olması bekleniyor. Cihazın 64 GB, 128 GB ve 256 GB seçenekleriyle birlikte gelebileceği söyleniyor. Bir diğer söylenti ise depolama seçeneklerinin 32 GB’tan başlayabileceği yönünde. 16 GB’lık iPhone’ların tarihe karışmasına kesin gözüyle bakıldığını da belirtelim.

iPhone’un eleştirilen yönlerinden biri de tahmin edebileceğiniz üzere pil kapasitesi. iPhone 6s Plus’ta önceki modelde 2.915 mAh olan pil kapasitesini 2.750 mAh’e düşüren Apple, eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Bu düşüşe rağmen donanımın verimli çalışması sayesinde cihazın kullanım süresi oldukça başarılıydı. Apple’ın bu süreyi daha da iyi hale getirmek için pil kapasitesini 3.100 mAh‘e yükselteceği söyleniyor. Ancak her artış direkt olarak daha fazla kullanım süresi anlamına gelmediği için iddia edilen artışın gerçek etkisini görmek adına kullanım testlerini beklemek gerekiyor. Söz konusu iddiaların önümüzdeki aylarda daha da netleşmesi bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 7 Plus’a 256 GB depolama desteği” için 8 cevap

 1. Hucre On bir dedi ki:

  Sadece dedikodu. 3-2 ay geçtikten sonra söylenen dedikodular gerçek oluyor genelde.

 2. Hucre On bir dedi ki:

  İddiayı kim ortaya attı onuda yazsaydınız. Yine yapcak haber bulamamış gibisiniz.

 3. Hakan dedi ki:

  En düşük depolama seçeneğinin 32GB olmasını ön görmek çok zor bir şey olmasa gerek. Rakiplerin amiral gemileri 2 senedir 32GB + MicroSD sunarken 4K video çeken bir 6S’in 16GB depolama sunması zaten komikti.

 4. Hucre On bir dedi ki:

  6s e de öyle diyorlardı. Sonuç doğru çıkmadı.

 5. Hucre On bir dedi ki:

  256 gb yi kim ortaya attı?

 6. lol dedi ki:

  bu sefer yemez 16gb-64gb-128gb diye telefon çıkarmak. Apple sömürme politikasını sınırına kadar kullanıyor ve sonra değiştiriyor, tam vaktinde. Adamlar işi ve zamanlamayı biliyor. Arkadaşında dediği gibi sen 4k video çeken kamera koy ve tekrar en düşük depolamayı 16gb dan başlat? İnsanlar kendisine cephe almadan olayı tam sınırda değiştiriyorlar. 7’nin en düşük depolama alanı 32gb olacaktır. 64’ün satmama ihtimaline karşı 32gb ile 64gb ın fiyatları birbirine çok yakın tutulacaktır. 32gb’ın fiyatıda geçen seneki 16gb a göre daha yüksek olacaktır.

 7. Hucre On bir dedi ki:

  Bu seferde yer. Sd kart olayı her zaman yiyor. 16 gb bak yine olcak. Allah bilir sen niye 16 gb olduğunuda bilmiyorsundur.

 8. Hucre On bir dedi ki:

  İddiayı ortayan atanla ile ne alakası var. Sordum soru dışında her şeyi cevaplamışsınız.