reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7 Plus’ın hafızası artıyor

iPhone 7’nin tanıtılmasına daha uzun bir süre olsa da telefon hakkında yapılan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. İtalyan internet sitesi HDblog’a göre Apple, iPhone 7 Plus’ta yeni bir depolama seçeneği sunacak. İnternet sitesinin iddiasına göre iPhone 7 Plus’ta 256 GB depolama seçeneği de yer alacak.

Aslında bu iddia çok da yeni sayılmaz. Çünkü geçtiğimiz ocak ayında yapılan bir iddia da da cihazın 64 GB, 128 GB ve 256 GB seçenekleriyle birlikte gelebileceği iddia edilmişti. HDblog’a göre Apple, iPhone 7 Plus’ta SanDisk imzalı 256 GB NAND flash hafıza kullanacak. Apple daha önceki iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 6 modellerinde de SanDisk imzalı hafıza çözümlerine yer verirken diğer iPhone modellerinde Samsung, SK Hynix ve Toshiba‘nın NAND flash çiplerini kullanmıştı.

Apple’ın 256 GB’lık depolama seçeneğini kullanıcılara sunması durumunda 16 GB’lık depolama seçeneğini kaldırıp 32 GB’lık hafızayı tekrardan satışa sunacağı iddia ediliyor. Eğer bu iddia gerçeğe dönüşürse Apple, 32 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçeneklerini kullanıma sunabilir. Bu iddiaların gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini ilerleyen aylarda hep birlikte göreceğiz.