reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE

iPhone SE 2’nin ekranıyla ve tanıtım tarihiyle ilgili sürpriz gelişme

Apple, yaklaşık iki yıl önce en uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone SE’yi piyasaya sürmüştü. Yüksek satış rakamlarına ulaşarak büyük bir başarıya imza atan telefon kullanıcılar tarafından olumu yorumlar almıştı.

Apple, geçtiğimiz yıl yeni uygun fiyatlı modeli tanıtmasa da şirketin iPhone SE 2’yi geliştirildiği biliniyor. Gelen son haberlere göre Apple, yeni telefonunda 4,2 inçlik ekrana yer verecek. Fusion işlemcisinden güç almasını beklediğimiz telefonda 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza yer alacağı konuşuluyor. Telefonun 128 GB’lık hafıza seçeceği de sunacağı ifade ediliyor. Telefonun iPhone X’daki gibi çerçevesiz ekrana sahip olması ise beklenmiyor. Parmak izi sensörünün yer alacağı belirtilen telefonun önümüzdeki hafta gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağı konuşuluyor.

iPhone 9, iPhone Xs Plus ve iPhone Xs yolda

Eylül ayında tanıtılmasını beklenen yeni iPhone modellerinin bu yıla da damga vurması bekleniyor. Bu yıl tanıtılacak yeni modellerin iPhone Xs, iPhone Xs Plus ve iPhone 9 adıyla karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. iPhone 9’un daha uygun fiyat etiketine sahip olması için gövdesinde bir önceki modelde olduğu gibi alüminyum malzemenin yer alacağı belirtiliyor. Kablosuz şarj teknolojisi için telefonun arkasında cam malzemenin kullanılacağı iddia ediliyor. iPhone Xs ve Xs Plus’ta ise paslanmaz çelik ve cam malzemelerin kullanılması bekleniyor. Yeni modellerin eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

Video