reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 5e

Uygun fiyatlı iPhone’a ait detaylar sızdı

Apple’ın bu yıl satışa sunacağı söylenen 4 inçlik iPhone ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Çinli internet sitesi MyDrivers’ın iddiasına göre 4 inçlik iPhone, iPhone 5e olarak adlandırılacak.

Uzun zamandır iPhone 6c olarak adlandırılacağı konuşulan telefonun iPhone 5e ismiyle kullanıcıların karşısına çıkacağını ifade eden MyDrivers, “e” harfinin “enhanced” yani genişletilmiş kelimesinin baş harfine vurgu yapacağını söylüyor. iPhone 5e’nin tasarım açısından iPhone 5s’e benzeyeceği ifade ediliyor. Tasarım olarak iPhone 5s’e benzese de telefonda 2D düz ekran yerine iPhone 6s’te olduğu gibi 2.5D hafif kavisli ekran kullanılacağı konuşuluyor.

MyDrivers, telefonun A8 işlemciden ve 1 GB RAM’den güç alacağını iddia ediyor. Daha önce ortaya çıkan iddialarda telefonun A9 işlemci ve 2 GB RAM’le birlikte geleceği belirtilmişti. Telefonun depolama alanı olarak 16 GB ve 64 GB seçeneği sunacağı 128 GB’lık hafızanın ise iPhone 5e’de yer almayacağı dile getiriliyor. Voice over LTE ve Apple Pay telefonla gelmesi beklenen diğer özellikler arasında.

iPhone 5e’nin mart ayında düzenlenecek etkinlikte tanıtılacağı belirtilen telefonun 3.288 yuandan (yaklaşık 1.500 TL‘den) satışa sunulması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Uygun fiyatlı iPhone’a ait detaylar sızdı” için bir cevap

  1. Mesut ARIDORU dedi ki:

    üstünü çize çize yanlış yazmışsınız 🙂 enhanced