reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE’nin özellikleri ve tasarımı detaylandı

Pazartesi günü tüm detaylarıyla karşımıza çıkacak olan iPhone SE’nin tasarımı hakkında uzun süredir farklı iddialar ortaya atılıyor. İlk önce iPhone 5S’e benzeyeceği söylenen telefonun daha sonradan iPhone 6 ailesiyle benzerlikler gösterebileceği söylenmişti. Şimdi ise cihazın tasarımı ve bazı donanımsal özellikleriyle ilgili son detaylar gün yüzüne çıktı

Belirtilenlere göre iPhone SE, iPhone 6’ya değil iPhone 5S’e yakın bir tasarımla gelecek. Dolayısıyla kıvrımlı değil daha düz bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Sol tarafında yuvarlak ses açma kapama tuşlarının bulunacağı iddia edilen telefonun altında kulaklık girişi, hoparlör ve lightning girişinin yer alacağı ifade ediliyor. Cihazın köşelerinin iPhone 5S’e göre daha az kıvrımlı olacağı da söylenenler arasında.

iPhone SE’nin donanımsal özellikleriyle de ilgili bazı sızıntılar mevcut. Buna göre cihazda iPhone 6s’te bulunduğu gibi A9 işlemciye yer verilecek. M9 çipi sayesinde ise herhangi bir tuşa dokunmaya gerek kalmadan “Hey Siri” komutuyla sesli asistana ulaşmak mümkün olacak. 12 megapiksel çözünürlüğünde arka kamerayla geleceği söylenen iPhone SE’de 4K çözünürlüğünde video kaydedilebileceği ve Live Photos’un da kullanılabileceği öne sürülüyor. Son olarakroze altın da dahil olmak üzere iPhone 6s’in tüm renklerine sahip olacağı belirtilen telefonun 16 GB ve 64 GB depolama alanıyla geleceği, fiyatının ise 450 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

YORUMLAR