reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE
iPhone
iPhone SE
iPhone SE
iPhone SE
iPhone SE

iPhone SE’nin kopyası Çin’de satışa çıktı [Video]

15 Mart 2016

Önümüzdeki hafta Apple, en yeni iPhone modelini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. 21 Mart’ta gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkması beklenen iPhone SE, daha duyurusu yapılmadan Çin’de satışa sunuldu. iPhone 5s’in yerini alması beklenen telefonun kopyası Shenzhen’deki Huaqiangbei’de ortaya çıktı.

YouTube kanalı Nick Beeep tarafından paylaşılan videoda gözler önüne serilen telefonun tasarımına bakıldığında iPhone 6/iPhone 6s’in aynısı olduğu görülüyor. 4 inçlik ekran boyutuyla iPhone 6/iPhone 6s’ten ayrılan telefonun bu tasarım çizgisine sahip olup olmayacağı şu an için net değil. MacRumors iPhone SE’nin iPhone 6/iPhone 6s’e benzer bir tasarıma sahip olacağını belirtse de 9to5Mac, telefonun tasarımının iPhone 5s’e benzeyeceğini iddia ediyor. Gümüş, altın, roze altın ve uzay grisi renk seçenekleriyle geleceği ifade edilen telefonun ön panelinin iPhone 6 gibi kavisli olacağı belirtiliyor. 12 megapiksel arka kamera, 4 inç ekran, A9 işlemci ve Apple Pay iPhone SE ile birlikte gelmesi beklenen diğer özellikler arasında.

iPhone SE’nin beklenen satış fiyat aralığı ise 400-500 dolar. Piyasadaki iPhone modellerinden daha uygun fiyat etiketine sahip olacağı ifade edilen iPhone SE hakkındaki tüm detaylı bilgileri önümüzdeki hafta sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR