reklamı kapat Samsung Space Monitor

POPÜLER

iPad

Çerçevesiz ekranlı iPad ve uygun fiyatlı MacBook için geri sayım başladı

Apple, çerçevesiz ekranlı iPad’i ve giriş seviyesi MacBook’u tanıtmak için gün sayıyor. DigiTimes’ın aktardığı bilgiye göre şirket, yeni MacBook, 14 nm Kaby Lake tabanlı işlemciden güç alacak.

Bilgisayarın yurt dışındaki satış fiyatının ise 1.200 dolar olacağı konuşuluyor. Bu yılın başında DigiTimes’ın Retina ekranlı MacBook Air’ın bu yılın ikinci yarısında satışa sunulacağını belirttiğini hatırlatalım. TrendForce’un iddiasına göre Apple, yeni MacBook Air’ı eylül veya ekim ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Apple’a yakın kaynaklardan Ming-Chi Kuo ve Bloomberg’in deneyimli editörü Mark Gurman, giriş seviyesi dizüstü bilgisayarın bu yılın sonunda piyasaya sunulacağını ifade etmişti.

Apple 13 inçlik yeni MacBook modeli haricinde iki yeni iPad Pro’yu da görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. 11 ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla gelmesini beklediğimiz tabletlerin ince ekran çerçevelerine ve iPhone X’daki gibi TrueDepth kamera sistemine sahip olması bekleniyor. 18 Watt USB-C adaptör sayesinde iPad’lerin hızlı bir şekilde şarj edilebileceği söyleniyor. Apple tüm bununla birlikte yeni iPhone modellerini de büyük ihtimalle eylül ayında tanıtacak. Uygun fiyatlı LCD iPhone modeli haricinde OLED ekranlı iki yeni iPhone modeli de yolda.

Yeni iPhone’lar hakkında beklenen son bilgiler

iPhone X Plus’ın iPhone X’dan daha uzun ve daha geniş olacağı dile getiriliyor. iPhone 8 Plus’la aynı boyutlarda olmasını beklediğimiz telefonun tasarım açısından iPhone X’la benzer olacağı konuşuluyor.

Çentikli tasarımla karşımıza çıkacak telefonda 2.688 x 1.242 piksel çözünürlüklü OLED panelin yer alacağı söyleniyor. iPhone X’da 2.700 mAh kapasiteli pil tercih eden Apple’ın Plus modelinde 3.000 mAh kapasiteli pil kullanacağı belirtiliyor. 6,5 inçlik ekran boyutuna sahip olacağı iddia edilen telefonun büyük bir ekran sunsa da kompakt bir yapıda olacağı ifade ediliyor.