reklamı kapat

POPÜLER

1.914 beygirlik güce “şampanya takviyesi”; Rimac C_Two California Edition

Amerika’da düzenlenecek olan etkinlikte sahne alacak olan özel üretim Rimac C_Two California Edition, prestij ve lüksün bir adım önde oluşu misyonunu taşıyor.

Elektrikli otomobillerin günümüzdeki kadar gündemi meşgul etmediği bir dönem içerisinde adından söz ettirmeyi başaran Rimac, artık limitleri belirleyenlerden birisi. Hırvatistan merkezli şirketin gözardı edilemeyecek noktaya gelen bu başarısı, kısa süre önce gerçekleştirilen Porsche ortaklığıyla da bambaşka bir noktaya taşınmanın arifesinde. Yapılan bu anlaşmanın ardından gözlerin iyice üzerine çevrildiği Rimac, Amerika’da düzenlenecek olan Monterey Car Week & Concours etkinliği hazırlığında yeni projesinin tanıtımı gerçekleştirdi. Kaliforniya’daki organizasyonun açılışı öncesinde detayları paylaşılan C-Two California Edition, etkinliğin en gözde otomobillerinden birisi olmaya aday. Sadece bir tane üretilecek özel modelin teknik değerleri de anımsayabilenler için en az görünümü kadar cezbedici noktada.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lüksün elektrik hali

Mart ayında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirilen C_Two‘nun merkeze alındığı projede lüks algısının bir üst noktaya taşındığını görebiliyoruz. Deniz mavisini andıran bir renk seçeneğinin kullanıldığı araçta devasa şampanya şişeleri ve bardaklar için bölümlerin düşünülmüş olması, Rolls-Royce’u aklımıza getirmiyor değil. Teknik tablo kısmında ise bildiklerimizin dışında herhangi bir değişim olmadığını da söyleyebiliriz. 1.914 beygirlik güç ve 2.300 Nm tork gibi rakamlar üreten dört elektrik motorla yürüyen C_Two, 0’dan 160’a 4,3 saniyede çıkabiliyor. Maksimum güç kısmında 412 km/s hız gibi maksimum süratlere erişebilen otomobilin 50/50 ağırlık dağılımı, yüksek hızlarda yüksek stabilizasyon vadediyor. Tek seferde 650 kilometre menzil kat edebilen Rimac C_Two California Edition’ın 2 milyon doların üzerinde fiyat etiketi olacak.