reklamı kapat

POPÜLER

Yeni 15,3 inç MacBook Air LOG Tasarım

Bütçe dostu MacBook için yeni bilgiler paylaşıldı

Teknoloji devi Apple, birçok yeni bilgisayar geliştiriyor. Bu sefer yine spesifik olarak bütçe dostu MacBook için yeni bilgiler var.

İlk bilgisi daha önce gelen bütçe dostu MacBook modeli, Ming-Chi Kuo’ya göre 2024 yılında lanse edilecek. Bu dizüstü ile Apple, ABD’deki okullarda kullanımı artan Chromebook’lara rakip olacak. Bütçe dostu yapısına rağmen alüminyum gövde üzerine kurulacağı aktarılan ürün, yüksek ihtimalle M1 işlemciden güç alacak. Bu model bugün çıkan “iddia” seviyesindeki bilgilere göre 12-inç ve 13-inç boyutlarda pazara sunulacak ve fiyatı yaklaşık 700 doların altında olacak. Türkiye dahil birçok pazarda çok ses getirmesi olası bu modeller, henüz seri üretim konusunda yeşil ışık almamış ancak bunun şu an çok yakında olduğu iddia ediliyor. Apple’ın elbette başka çalışmaları da bulunuyor. Örneğin Digitimes’ın iddiasına göre Apple şu an bir 12,9-inç LCD ekrana sahip iPad Air modeli geliştiriyor olabilir. 10,9-inç iPad Air’e oranla çok daha büyük bir ekran alanı sunacak bu ürün, yüzde 100 kesin değil ancak 2024’ün ilk yarısında resmi olarak lanse edilebilir ya da 2024’ün eylül etkinliğine bırakılabilir. iPad Pro’ları pazara 11-inç ve 12,9-inç boyutlarda sunan Apple, ihtiyaca göre ekran boyutu seçme şansını “Air” tarafına da getirmek istiyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket bir katlanabilir iPad de geliştiriyor. Dikkat çeken ürün yine DigiTimes’ın haberine göre şu an yoğun bir geliştirme sürecinde ve 2024’ün sonunda resmi olarak lanse edilebilir. Katlanabilir ekranıyla büyük ekran alanını nispeten kompakt bir gövdede sunacak bu dört yıldır masada olduğu aktarılan tablet modeli, 2024’ün sonunu kaçırabilir yani 2025’in başına da bırakılabilir.

Apple’ın katlanabilir ekranları ilk olarak bir iPad’de kullanmak istediği, daha sonra ise katlanabilir iPhone odaklı çalışmalara girişeceği uzun zamandır gündemde yer alıyor. Apple bu bağlamda uzun süredir LG Display ve Samsung Display firmalarından katlanabilir ekran örnekleri de alıyor ve testler gerçekleştiriyor. Şirketin bu testlere göre katlanabilir ekranlı iPad’in tasarımını sürekli olarak güncellediği belirtiliyor.

Bütçe dostu MacBook yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER