reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook iPhone

Apple’ın giriş seviyesi “MacBook” modeli ve diğer ürünleri için yeni bilgiler

Teknoloji devi Apple‘ın giriş seviyesi yeni MacBook modeli için yeni bilgiler ortaya atıldı. Aynı zamanda iPad Mini’nin yenisini bekleyenler için de önemli detaylar var.

Sağlam kaynak DigiTimes‘dan gelen bilgiye göre Apple, giriş seviyesi özelliklere sahip yeni MacBook modelini eylül ayında resmi olarak tanıtacak. 13 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağı belirtilen dizüstü, gücünü 14nm üretim hattından çıkan Intel Kaby Lake işlemcilerden alacak. 1.200 dolar seviyesinde satışa çıkacağı söylenen model, firmadan 2018’de gelecek tek MacBook olmayabilir deniyor. Bazı kaynaklar halen 1.000 doların altında bir “bütçe dostu” dizüstü bilgisayarın da yolda olduğunu belirtiliyor. Buna ek olarak eylül etkinliğinde AirPower’ın çıkışını netleştirecek firma, bu ürüne 160 ila 190 dolar arasında bir fiyat çekecek gibi duruyor. Ayrıca yeni iPad modelleri üzerinde de çalışılıyor. Eylül etkinliğinde kesin olarak iki yeni Face ID’li iPad Pro modeli geliyor. Bunların yeni tasarlanmış 18W güç adaptörüyle beraber satılacağı belirtiliyor. Yeni bir iPad Mini modeli ise ufukta görünmüyor. Bu da sevenler için biraz üzücü duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın 2018 iPhone modelleri hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar;

Baktığımız zaman OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, çok merak edilen dev OLED ekranlı iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone yolda bulunuyor. Modellerin iPhone 11, iPhone 11 Plus, iPhone 9 ya da iPhone XS, iPhone XS Plus, iPhone (2018) şeklinde isimlendirilmesi bekleniyor. Tasarımsal olarak iPhone X’un çizgisini devam ettirecek modeller, fiyat tarafında da detaylanmış durumda. Buna göre ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 ise 600-700 dolar seviyesinde raflardaki yerini alacak.

İlgili Video

Şirketin mevcut MacBook Pro ailesi