reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook

Apple’ın “bütçe dostu” dizüstü bilgisayarından önemli bilgiler

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz uzun süredir uygun fiyatlı bir MacBook modeli ile gündeme geliyor. İşte bu modelden önemli bilgiler var.

Bütçe dostu kavramı maalesef ülkemiz için geçerli olmayan bu yeni MacBook modeli hakkında aylardır konuşuluyor. Bugün ortaya çıkan detaylara göreyse dizüstünün üretimini direkt olarak Quanta firması üstleniyor. Apple tarafından eylül ayında tanıtılacağı ve aynı ay ya da ekim ayında satışa sunulacağı belirtilen dizüstü, uygun fiyata temel macOS deneyimi isteyenlere hitap ediyor. Bu modelle özellikle öğrencilere odaklandığı belirtilen Apple, modele 13 inç boyutunda bir ekran koyacak deniyor. Bu ekranda 2560×1600 çözünürlük sunacağı söylenen dizüstü, Mac ailesi için büyük önem arz ediyor. Gerçekten rekabetçi bir fiyat (Şu an 999 dolar altı deniyor) ile yeni dizüstünün ciddi satış rakamlarına ulaşacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan üç yeni iPhone modeli geliyor

Bunların OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, yine OLED ekranlı dev iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 olacağı biliniyor. Sürece ekstra bir versiyon olarak çift SIM destekli iPhone 9 versiyonu da ekleniyor. Fiyat tarafında bakıldığı zaman ise ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 ise 600-700 dolar seviyesinde karşımıza çıkacak deniyor.

İlgili Video

Şirketin A11 Bionic işlemci için hazırladığı yeni reklam