reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 Galaxy S10+
Samsung Galaxy S10 Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10+’ın üçlü arka kamera donanımı detaylandı

Samsung’un Galaxy S10 ailesi, merakla bekleniyor. Önemli yenilikleri bu aileye ayırdığı bilinen firma, bugün modellerin kamera detaylarıyla gündemde.

Galaxy Note 9’un Galaxy Note 8’e oranla çok az yenilik getirmesi, Samsung‘un birçok eleştiriyle karşı karşı getiriyor. Android tarafındaki yenilikçi yapısını Huawei‘ye kaptıran teknoloji devi Samsung, bu açıdan sektörün tüm yeniliklerine Galaxy S10 ailesiyle geçmeye hazırlanıyor. Daha önce öğrendiğimiz kadarıyla aile 2019 ocak ayında üç farklı versiyon halinde geliyor. Bunlar halen Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olarak geçiyor. Beyond 0’ın arkasına çiftli kamera, Beyond 1 ve 2’nin arkasına ise Huawei P20 Pro gibi üçlü kamera koyacak firma, bu tarafta iddialı duruyor. Yeni gelen bilgilere göre Beyond 1 ve Beyond 2 yani Galaxy S10 ile Galaxy S10+, “12 megapiksel + 16 megapiksel + 13 megapiksel” bir kurulum ile geliyor. Burada 16 megapiksellik kameranın süper geniş açı, 13 megapiksel olanın ise telefoto (Zoom) olduğu söyleniyor. Bu kurumla 3 kat optik yakınlaştırma sunacak firma, eğer doğruysa S10+’ın önüne çiftli kamera sistemi koymayı da düşünüyor. Buna ek olarak 2019 Galaxy A serisi için de iddialı bilgiler veriliyor. Bu serinin en üst modelinde “32 megapiksel + 8 megapiksel + 5 megapiksel” seviyesinde üçlü bir kamera kurulumunu yer alacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10 ailesi için bilinen diğer detaylar

The Bell’in kaynaklarına göre serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç “düz” Super AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Parmak izi sensörünün yandaki güç butonunda yer alacağı telefon, uygun fiyatıyla öne çıkacak deniyor. Beyond 1 modelinde ise 6,2 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise 6,44 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. Beyond 1 ile ortak olarak ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak telefon, en çok merak edilen versiyon konudumda bulunuyor. Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar, inanılmaz ince bir tasarımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Modeller için olası bir (Sadece Beyond 2’ye özel olabilir) üç boyutlu yüz tanıma özelliği de sık sık gündeme geliyor.

İlgili Video

Üç arka kamera dönemini başlatan telefon P20 Pro