reklamı kapat

POPÜLER

Morgan

İkonik Morgan genleri dünyanın en köklü ortaklığıyla bisiklet dünyasına taşındı!

Pashley Cycles ve Morgan gibi iki önemli ismi bir araya getiren ortaklık sonucunda kullanıcılar el yapını iki farklı bisiklet modeli sunulacak.

Daha çok üç tekerlekli modelleriyle pek çok kişinin akıllarında yer edinmeyi başaran Morgan, 1910 yılında başlayan macerasında dört tekerlekli otomobilleriyle de kullanıcılarla buluştu. Klasik tasarım genetiğinin bugün hala koruyarak özgün bir sürüş deneyimi vadeden İngiliz marka, yaklaşık 1 yıl önce 3 Wheeler modeliyle Türkiye’ye de giriş yaptı. Ülkesinin en eski otomobil üreticileri arasında konumlanan Morgan bu kez tekerlek sayısını daha da azaltmak isteyenlere bir opsiyon sunarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı Morgan gibi kendi sınıfında İngiltere’nin en eski bisiklet üreticilerinden birisi olan Pashley Cycles‘ı bir araya getiren ortaklıkla birlikte genler bu kez pedallamak isteyenlerin hizmetine sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Klasik çizgilerin birlikteliği

Pashley-Morgan 3 ve Pashley-Morgan 8 olmak üzere isimlendirilen iki farklı model üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen bisikletlerin her bir parçası el emeği ile bir araya getiriliyor. Bisikletlerin detaylarına geçmeden önce Morgan tarafından üretilmiş parçaların kullanıldığını da altını çizerek belirtmemiz gerekiyor. İlk olarak Pashley-Morgan 3’e baktığımızda, bisiklette “İngiliz Yarış Yeşili” olarak bilinen renk seçeneğinin kullanıldığını görüyoruz. Ağırlıklı olarak alüminyum alaşım malzemenin kullanıldığı modelde Brooks’un B17 selesi, Morgan tarafından üretilmiş zincir koruması ve ön farı destekleyen bir dinamo bulunuyor. Pashley-Morgan 8 modeli ise gümüş gri renk seçeneği üzerine Shimano Nexus vites seti ve Brooks C15 sele gibi detaylarıyla ön plana çıkıyor. Sırasıyla 1.900 dolar ve yaklaşık 2.000 dolarlık etiket fiyatlarıyla alıcı bulacak olan modellerin, bisiklet meraklılarının yanı sıra koleksiyonerlerin de ilgisini çekmesi bekleniyor.