reklamı kapat

POPÜLER

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4’ün Türkçe dublajı hayal oldu

E3 2018’in önemli duyurularından olan Türkçe dublaj ve altyazılı Forza Horizon 4‘ün dublaj seçeneği ne yazık ki iptal oldu. Ancak Türkçe altyazı seçeneği bulunacak.

Microsoft’un E3 2018 duyuruları arasında Forza Horizon 4, Türkiye’deki kullanıcılar için ayrı bir heyecan yaratmıştı. Çünkü Xbox Türkiye tarafı oyunun Türkçe dublaj ve altyazı seçeneği sunacağını açıklamıştı. Uzun zamandır Türkçe dil desteği bekleyen kullanıcıları sevindiren bu gelişme, bugün yapılan bir duyuru ile ne yazık ki yarım kaldı. Xbox TR’nin resmi Facebook hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre oyun Türkçe dublajla gelmiyor. Ancak Türkçe altyazı seçeneğinin oyunda bulunacağı belirtiliyor. Tam açıklama ise şu şekilde:

2 Ekim 2018’de Türk oyunseverlerle buluşacak olan Forza Horizon 4 oyunumuz, elimizde olmayan teknik problemler nedeniyle Türkçe dublaj ve altyazı yerine yalnızca Türkçe altyazı seçeneğiyle sunulacaktır. Yapılan bu değişiklikten ötürü bizim de en az sizin kadar üzgün olduğumuzu belirtiriz. Türkçe dublajlı Forza Horizon 4 için ön siparişte bulunan kullanıcılarımızın ürünleri arzu ettikleri takdirde Xbox Store üzerinden iade edilecektir. Türkiye ve Türkçe oyun pazarına özel yerelleştirme çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu süreçte anlayışınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz. Saygılarımızlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çıktığı gün Game Pass’te

2 Ekim‘de satışa sunulacak olan oyunun çıktığı gün Game Pass’teki yerini alacağını hatırlatalım. Xbox Game Pass henüz döviz kurundan etkilenmediği için hala aylık 30 TL fiyatını koruyor. Ancak kura bağlı fiyatların ne zaman değişeceği şimdilik bilinmiyor. Oyunu Game Pass üzerinde oynamak istemeyenler ise 229 TL ile standart versiyonu satın alabiliyor. Xbox’ın resmi açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Oyunun fragmanı