reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy note 9 fortnite

Google’ın Android kullanıcılarına Fortnite uyarısı

Google, Fortnite için Play Store’daki önlemini almış durumda. Kötü niyetli kullanıcıların olası hamleleri için, teknoloji devi uyarısını mağazaya yerleştiriyor.

13 Ağustos‘tan itibaren beta versiyonu uyumlu Android cihazlara açılacak olan Fortnite, Google’ın Play Store’u üzerinden satışa sunulmayacak. Firmanın aldığı bu kararın ise iki önemli sebebi var. Birincisi, oyuncuların hile yapmasını engellemek. Mağaza üzerinden satılan oyunlara PC üzerinden erişebilen kullanıcılar, mobil oyun üzerinde haksız bir avantaj elde edebiliyor. Epic Games de bu sorunu oyunu bağımsız bir noktadan, hızlı bir şekilde müdahale edebileceği bir yöntemle indirime sunuyor. Bir diğer sebep ise yine firma yararına tabii. Play Store, bünyesinde bulunan uygulamaların uygulama içi satışlarından yüzde 30 kesinti yapıyor. Firma da bu yöntemle o kesintiyi ödememiş oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

fortnite google

Play Store’da uyarı

Ancak Android kullanıcıları için uygulama indirme noktası bildiğiniz gibi Play Store. Bu durumu bilmeyen kullanıcıların da yapacağı ilk iş Play Store’u açıp uygulamayı indirmeye çalışmak olacaktır. Bu noktada tehlike kullanıcılar için başlıyor. Çünkü oyunun kötü niyetli klon uygulamaları kullanıcıları kandıracak şekilde platforma yerleştirirse kullanıcılar için önemli güvenlik açıkları oluşabilir. Bunu da aramaya Fortnite yazdığınızda karşınıza çıkan “Epic Games’in geliştirdiği Fortnite Battle Royale Google Play’de mevcut değil.” uyarısı ile çözmeyi amaçlamışlar.

Android betasına dahil olmak isteyen kullanıcılar buradan beta versiyonu için kayıt yapabilir. Beta versiyonunun uyumlu olduğu tüm cihazlar da yine sitede belirtilmiş durumda.

İlgili video