reklamı kapat

POPÜLER

PS4 The Last of Us 2

The Last of Us 2 ertelendi; yeni çıkış tarihi ve ertelenme sebebi

PS4 cephesinde heyecanla beklenen en önemli “özel” oyunlardan biri de The Last of Us 2. Ne yazık ki oyun bir ay önce duyurduğu çıkış tarihini değiştirdi.

PS4 sahipleri çok uzun zamandır The Last of Us 2 için bir çıkış tarihi bekliyordu. Nitekim Eylül 2019 sonunda Sony nihayet resmi çıkış tarihini açıklayarak oyunun 21 Şubat 2020‘de geleceğini oyuncularla paylaşmıştı. Hatta detaylı bir oynanış fragmanı da yayınlayarak oyundaki yeni düşmanlardan oynanış sistemine kadar açıklamıştı. Sabırsızlığımız en üst noktaya çıkmışken ne yazık ki oyunun geliştirici cephesinden üzücü bir haber geldi. Oyun tam üç ay ertelenerek yeni çıkış tarihini 29 Mayıs 2020 olarak duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Last of Us 2 neden ertelendi?

Oyunun yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann, paylaştığı yazıda hayranların aklının karışmış olabileceğine, geçtiğimiz haftalarda oyunu detaylarıyla paylaştıklarına ve hatta medyaya 2 saatlik oynanış imkanı tanıdıklarına değiniyor. Ancak günün sonunda oyunu 21 Şubat 2020 çıkışına kadar “Naughty Dog kalitesinde” hazır hale getiremeyeceklerini fark ettiklerini itiraf ediyor. “Önümüzde iki seçenek vardı. Ya oyunun bazı kısımlarından fedakarlık edecektik ya da daha fazla zaman harcayacaktık.” diyen Druckmann, oyunu tatmin olacakları şekilde bitirmeyi tercih ettiklerini kaydediyor. Hayranları hayal kırıklığına uğrattıkları için üzgün olduklarını da belirtmeden geçmiyor. Açıkçası oyunun stüdyonun istediği kalitenin altında çıkmasındansa birkaç ay ertelenerek çıkması eminiz pek çok hayran için daha önemlidir. Oyun çıktıktan sonra bir hayal kırıklığı yaşamaktansa üç ay daha beklemeyi pek çok hayranın tercih edeceğini düşünüyoruz. Oyunun halihazırda ön sipariş döneminin devam ettiğini de belirtelim. Oyun standart versiyonuyla PlayStation mağazasından 429 TL‘ye alınabiliyor. Digital Deluxe versiyonunun fiyatı ise 489 TL. Oyunun Türkçe altyazı seçeneği sunacağını da yeniden hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye Kasım 2019 ajandası