reklamı kapat

POPÜLER

PS4 ve sonrasında PS5 sürümü çıkması beklenen The Last of Us 2

The Last of Us 2 tarihi için heyecan verici sızıntı

PS4 platformunun son özel yapımlarından olması beklenen The Last of Us 2 oyununun çıkış tarihi en az PS5 çıkışı kadar merak ediliyor. Oyun ne zaman geliyor?

The Last of Us 2 sabırsızlıkla beklenen PS4 oyunları arasında zirvede yer alıyor. Her ne kadar odağımız biraz yeni nesil konsol PS5 üzerine kaysa da, sevilen oyunun devamını da merakla bekliyoruz. Ne yazık ki Sony’nin E3 2019’da yer almaması ve düzenlediği çevrim içi “duyuru” etkinliği State of Play’de de oyunun tarihini açıklamaması sebebiyle, yapımın ne zaman geleceğini bir türlü öğrenememiştik. Şimdi ise Çin kaynaklı sızıntılar oyunun çıkış tarihi konusunda dolaşan dedikoduları onaylıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Last of Us 2 ne zaman çıkacak

Yeni sızıntıya göre oyunun, geçmişte de kulislerde konuşulduğu gibi, Şubat 2020‘de yayınlanacağını belirtiliyor. Sızıntıya imza atan kaynağın geçmişte Death Stranding için isabetli bir tarih sızıntısı gerçekleştirmesi de ümitlerimizi yeşertiyor. Aynı kaynak oyunun dört farklı versiyonla satışa sunulacağını da belirtmiş. Standard Edition, Special Edition, Collector’s Edition, Ellie Edition olarak belirtiliyor bu versiyonlar. İlk üç versiyona zaten hemen her büyük oyundan alışığız. Ancak burada dikkat çeken Ellie Edition. Bu versiyonun içeriği ne yazık ki sızıntılar arasında yer almıyor.

Oyun, Nisan 2019’da final sahnesini çekmişti. O dönemde de oyunun en iyi ihtimalle 2020’de çıkabileceğine ve çekimlerin ötesinde geliştirici ekibin oyun üzerinde biraz daha çalışmaya ihtiyacı olabileceğine değinmiştik. 2020’nin başında çıkarsa PS4 için son özel oyunlar arasında yer alacak olan yapım, ilk oyun gibi iki konsol arasındaki “bağı” oluşturacak isim de olacak gibi görünüyor. Öte yandan PS5 konsolunun 2020 sonbaharında çıkması bekleniyor.

İlgili video

Last of Us Part II oynanış videosu