reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Lite

Kullanıcıları memnun edecek özellikleriyle Spotify Lite çıktı [Video]

Dünyanın en çok aboneye sahip müzik çevrim içi müzik servisi Spotify, Spotify Lite adını verdiği yeni Android uygulamasını indirmeye sundu.

Kullanıcı kitlesi devamlı olarak gelişen Spotify, düşük cihaza sahip kişileri memnun edecek Spotify Lite adını verdiği yeni uygulamasını kullanıma sundu. Aralarında Türkiye’nin olmadığı 36 farklı ülkede kullanıma açılan uygulama, 10 MB altındaki boyutuyla cihazlarda fazla yer kaplamıyor. Müzikleri yerleşik olarak düşük kalitede oynatan (Yüksek kalite seçeneği var) uygulama, bu sayede çok düşük oranda veri kullanıyor. Söylendiği kadarıyla düşük seviyede her şarkı için ortalama 0.5 MB veri harcayan uygulama, genel olarak tam sürüm Android versiyonu ile benzer bir arayüze sahip. Bünyesinde veri kullanımı gösteren ve veri limiti koymanıza imkan tanıyan özellikleri bulunan sade seçenek Spotify Lite, yakında Türkiye’de de aktif edilecek deniyor. Uygulamanın Play Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Uygulamanın iOS sürümü henüz bulunmuyor ve yakın zamanda gelmesi beklenmiyor.

Spotify Lite

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify Lite genel olarak güzel görünüyor

Spotify’ın dünya çapındaki “ücretli” abone sayısı geçtiğimiz aylarda tam 100 milyonu geride bıraktı. Ücretsiz aboneler ile beraber toplam 217 milyon abone sayısına ulaşan platform, gerçekten inanılmaz bir başarıya imza atmış durumda. Apple Music ise 27 Haziran itibariyle toplam 60 milyon ücretli aboneye ulaştı. Spotify gibi reklam destekli ücretsiz paketi bulunmayan Music, Apple kullanıcıları arasındaki popülerliğini artırmaya devam ediyor.