reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify için beklenen destek sonunda geldi

Dünyanın en çok aboneye sahip çevrim içi müzik servisi Spotify, iOS tarafında geçtiğimiz günlerde ilk bilgisi gelen bir özelliği kullanıma sundu.

Advertisement

iPhone tarafında uzun süredir beklenen Spotify için Siri desteği sonunda resmi olarak kullanıma sunuldu. Geçtiğimiz hafta uygulamanın son beta sürümünde de görülen bu destek, kullanıcıları çok fazla bekletmeyerek sevindirmiş durumda. Bu destek sayesinde artık Spotify uygulaması Apple ekosistemi içerisinde dijital asistan Siri’ye verilecek sesli komutlar ile yönetilebiliyor. Burada HomePod ve CarPlay desteği de getiren firma, Siri’nin sıkı kullanıcılarını şu an fazlasıyla sevindiriyor. Siri’de Türkçe dil desteği olduğu için Türkiye’deki Apple kullanıcıları için de güzel olan özellik yanında uygulamanın son sürümünde güzel bir destek daha var. Artık Apple TV’de de aktif olarak yer alan uygulama, buna ek olarak iOS 13 için düşük veri modunu da getiriyor. iPhone ve iPad’lerde düşük veri modu aktif edildiği zaman Spotify da kendisini düşük veri moduna geçiriyor. Bu da oldukça kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify kaç aboneye sahip?

Spotify’ın dünya çapındaki “ücretli” abone sayısı en son duyduğumuz kadarıyla 100 milyonu geride bırakmış durumda. Ücretsiz aboneler ile beraber toplam 217 milyon abone sayısına ulaşan platform, bu konuda gerçekten inanılmaz bir noktada bulunuyor. Rakip Apple Music‘in ise en son duyduğumuz kadarıyla toplam 60 milyon ücretli abonesi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Ticari olarak satışa çıkan robot köpek Spot