reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify için beklenen güzel özellik kullanıma çıktı

Dünyanın en çok aboneye sahip çevrim içi müzik servisi Spotify, iOS tarafında özellikle Apple Watch sahiplerini sevindirecek bir özellik kazandı.

iPhone tarafında Spotify için Siri desteği hatırlarsınız çok uzun bir bekleyişin ardından kullanıma çıkabilmişti. Bu destek sayesinde biliyorsunuz Spotify uygulaması Apple ekosistemi içerisindeki dijital asistan Siri’ye verilecek sesli komutlar ile yönetilebiliyor. Burada HomePod ve CarPlay desteği de sunan firma, Siri’nin sıkı kullanıcılarını bu adımıyla fazlasıyla sevindirmişti. Siri’de Türkçe dil desteği olduğu için Türkiye’deki Apple kullanıcıları için de güzel olan özellik, artık Apple Watch tarafında da aktif olarak yer alıyor. Bugün gelen güncelleme ile watchOS 6 ve üstü sürüme sahip Apple Watch’lar üstünde de Spotify ile Siri bağlantısı gelmiş durumda. “Hey Siri” komutu üstünden çalışan özellik gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify için yeni bir özellik daha geliyor

Geçtiğimiz ay ortaya çıktığı kadarıyla firma uygulamanın “sesle kontrol edilmesi” için bir altyapı planlıyor. Şirketin “Hey Spotify” komutu üzerinden çalışacak sesli kontrol süreci, işletim sistemlerinin limitleri nedeniyle sadece uygulama açıkken kullanılacak deniyor. Elbette bu işlem için mikrofon üstünden ortam dinlemesi gerçekleştirecek ve yukarıdaki komutu bekleyecek uygulama, bu sayede istediğiniz şarkıyı, podcast’i ya da çalma listesini çok kolay şekilde açmanıza / başlatmanıza imkan tanıyacak. Şimdilik Android uygulamasında görülen bu sesli kontrol özelliği, birçok farklı senaryoda faydalı olacak gibi görünüyor ve merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın dikkat çeklen uygulaması