reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify için beklenen destek sonunda geliyor

Dünyanın en çok aboneye sahip çevrim içi müzik servisi Spotify, gelişmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu sefer süreç Apple tarafıyla alakalı.

Özellikle iPhone tarafında uzun süredir beklenen Spotify için Siri desteği sonunda geliyor. Uygulamanın son beta sürümünde görülen bu destek sayesinde uygulama Siri üstünden sesli olarak yönetilebiliyor. Burada sadece Siri’ye söyleyerek belirli şarkıları / albümleri açılmasını / oynatılmasını sağlayabiliyorsunuz. iOS 13 sayesinde mümkün olduğu söylenen bu özellik, birçok kullanıcıyı fazlasıyla sevindirecek gibi görünüyor. Siri’de Türkçe dil desteği olduğu için Türkiye’deki iPhone kullanıcıları için de güzel olan özellik, ne zaman herkese açılacak henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak özelliğin sorunsuz çalıştığı ve çok yakında aktif edilebileceği aktarılıyor. iOS 13’ün kullanıcı sayısı sürekli olarak büyüdüğü için Spotify’ın adımı çok fazla bekletmeyeceği düşünülüyor.

Spotify

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify abone konusunda Apple Music’in önünde

Spotify’ın dünya çapındaki “ücretli” abone sayısı en son açıklandığı kadarıyla 100 milyonu geride bırakmış durumda. Ücretsiz aboneler ile beraber toplam 217 milyon abone sayısına ulaşan platform, bu konuda gerçekten inanılmaz bir başarıya imza atıyor. Apple Music ise en son duyduğumuz kadarıyla toplam 60 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Spotify gibi reklam destekli ücretsiz paketi bulunmayan Music, Apple kullanıcıları arasındaki popülerliğini artırmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Ticari olarak satışa çıkan robot köpek Spot