reklamı kapat

POPÜLER

God of War Kratos

God of War serisinde Kratos için ucundan dönülen karar

PlayStation’ın en sevilen özel oyunlarından God of War geliştirilirken Kratos için bambaşka bir isim planı varmış. Ancak neyse ki bu karar alınmamış.

Son oyunuyla 2018’in “Yılın Oyunu” unvanını üstlenen God of War, PlayStation’ın uzun soluklu en sevilen oyun serileri arasında yer alıyor. Yeni oyunu için sabırsızlandığımız oyunun yapım aşamasıyla ilgili ise yeni bilgiler ortaya çıktı. Şimdilerde Respawn Entertainment için çalışan ve Star Wars Jedi: Fallen Order’ın yönetmenliğini üstlenen Stig Asmussen, God of War’un yaratıcıları arasında yer alıyor. Game Informer’a röportaj veren Asmussen, Kratos’un ismini nasıl seçtiklerini ve az kalsın nasıl bambaşka bir isim olabileceğini anlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

God of War serisinde Kratos için kazara bambaşka bir isim seçilebilirdi

Ana karakter için bir isim listesi oluşturduklarından bahseden Asmussen şu sözleri paylaşıyor: “O dönemler Kratos’a ne isim vermemiz gerektiği üzerine pazarlama ekibi ve yönetmen David Jaffe ile çalışmalar yürütüyorduk. Uzun süre Kratos’un adı Dominus olarak anıldı ancak pazarlama ekibi bundan hoşlanmadı. Daha sonra takımda kaç kişi isim önerisinde bulundu bilmiyorum ancak ben de beş altı tane isim ortaya attım. Daha sonra pazarlama ekibi ile bu listeyi 4-5 isimlik bir liste haline getirdiler. O isimler arasında Kratos da vardı. Ve evet, Stig de.

Asmussen kendi isminin nasıl “karar listesine” kadar çıktığını anlatırken ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu açıklıyor. Asmussen, aslında kendi adını “olası isimlerden biri” olarak sunmamış. Aksine, oluşturduğu listenin ona ait olduğunu belirtmek için listenin başına kendi adını yazmış. Ancak pazarlama ekibi bunu bir isim önerisi sandığı ve beğendiği için son 5 isme kadar yükselmeyi başarmış. Bu ilginç “kaza” God of War serisindeki ana karakterin ismini Stig yapabilirmiş anlayacağınız. Neyse ki Kratos’ta karar kılınmış. Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

İlgili video

Son oyunun fragmanı