reklamı kapat

POPÜLER

god of war

God of War, fotoğraf modu ile eğlenceyi katlıyor

Son dönemlerde pek çok oyunda karşımıza çıkan fotoğraf modu, God of War oyununda da yerini aldı. Ortaya ise en az oyun kadar eğlenceli fotoğraflar çıkıyor.

Büyük övgüler toplayan God of War, 2018’e damga vuran oyunlar arasındaki yerini çoktan aldı bile. Oyun yeni bir yama ile özelliklerini geliştiriyor. Fotoğraf modu eklenen oyun oyunculara çok geniş özellikler sunuyor. Odak uzaklığını değiştirmeden filtrelere kadar genişleyen bu özelliklerle etkileyici fotoğraflar çekebilir ya da ortaya hayli komik kareler çıkarabilirsiniz. Karakterlerin görünürlüğünü de değiştirebileceğiniz fotoğraf modunun en güzel yanı ise Kratos ve oğlu Atreus’un yüz ifadeleriyle oynayabiliyor olmanız. Bu da işin eğlenceli tarafını ortaya çıkarıyor. Oyunda fotoğraf modunu açabilmek için tek yapmanız gereken Version 1.20 güncellemesini indirmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

God of War fotoğraf modu nasıl kullanılır?

Oyun içinde Options (ayarlar) bölümünden fotoğraf moduna girebilirsiniz. Fotoğraf modundayken sağ ve sol analoglarla sahnede ilerleyebilir, R2 ve L2 ile de yukarı aşağı hareket edebilirsiniz. Kare’ye başarsanız kamera eski pozisyonuna geri dönecektir.

Fotoğraf modunda 5 farklı seçenek bulunuyor. Camera (Kamera) seçeneği ile odak uzaklığı, kadraj gibi ayarlamalar yapmak mümkün. Aperture (Diyafram) ile alan derinliği, odak uzaklığı belirlenirken Filters (Filtreler) seçeneği ise çeşitli filtrelerle görüntü daha etkileyici hale getirilebilir. Borders (Sınırlar) kısmında çektiğiniz fotoğrafı “süsleyebilir” ve resmi God of War logosunu ekleyebilirsiniz. Characters (Karakterler) kısmında ise kadrajdaki karakterlerin görünürlüğünü değiştirebilir, Kratos ve Atreus’a yeni yüz ifadeleri verebilirsiniz.