reklamı kapat

POPÜLER

Marvel's Spider-Man

Marvel’s Spider-Man oyununda selfie çekme [Nasıl yapılır?]

Marvel’s Spider-Man, başarılı bir çıkışın ardından nihayet oyuncuların erişimine sunuldu. Oyundaki selfie modunu açma konusunda ise bazı oyuncular sıkıntı yaşayabiliyor.

Bizim de birkaç gündür elimizden düşüremediğimiz Marvel’s Spider-Man, çok keyifli bir oyunu oyuncularla buluşturdu. Insomniac Games’in elinden çıkan bu oyun, uzun zamandır beklediğimiz o başarılı ve keyifli Spider-Man deneyimini nihayet sağlıyor. LOG olarak incelemesini de kaleme aldığımız oyunda ise pek çok keyifli yan görevler ve modlar bulunuyor. Bunlardan biri selfie modu. Bildiğiniz gibi Peter Parker’ın gazete için bol bol fotoğraf çekmesi gerekiyor ve bu işi genellikle kahramanlık aralarında hallediyor. Oyunda yer alan fotoğraf modu ile çekilen bazı mekanlar size eşyalarınızı geliştirebileceğiniz “tokenlar” olarak dönüyor. İlk gün yamasıyla eklenen selfie modu ise tamamen eğlenebileceğiniz ve yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz bir alan sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel’s Spider-Man’de selfie modu açma

Öncelikle bu mod için ilk gün yamasını indirmiş olduğunuzdan emin olmanız gerek. Çünkü selfie çekim modu bir güncelleme ile oyuna dahil edildi. Oyununuz güncel ise izlemeniz gereken adımlar ise basit. Kumanda üzerindeki Options tuşuna bastıktan sonra açılan panelde Photo Mode kısmına gelmeniz gerekiyor. Bu mod daha özgür kareler çekmeyi mümkün kılıyor. Kamera açısını değiştirebildiğiniz modda kahramanı dahi kareden yok edebilirsiniz. Lensleri dahi değiştirebileceğiniz mod, odak ayarı yapmayı da mümkün kılıyor. Filtreler de uygulayabileceğiniz modda, açılan ilk panelde Camera Type seçeneğini Free’den Selfie’ye çevirmeniz gerekiyor. Daha sonra en sağda yer alan Spider-Man ikonuna gelerek yüz ifadenizi değiştirebilir, çıkartma da ekleyebilirsiniz. Son olarak Hide UI‘a tıklarsanız arayüzdeki gereksiz ögeleri gizleyerek Share tuşuna basıp selfie’nizi çekip paylaşabilirsiniz.

İlgili video

Oyunun fragmanı