reklamı kapat

POPÜLER

God of War

God of War serisinin oyun müzikleri Spotify’da [Dinle]

God of War serisinin sekizinci oyunu 20 Nisan’da oyunseverlerle buluştu. Yıllardır görselleri, hikayesi ve kendine özgü dövüş sahneleriyle oldukça beğenilen seri, bu sene yeni müzikleriyle de oldukça iddialı.

Müziklerini Ubisoft’un sevilen oyunu Assassin’s Creed’in dokuzuncu serisi Syndicate ve geçen yıl vizyona giren film Happy Death Day (Ölüm Günün Kutlu Olsun) gibi işlerde de yer almış Bear McCreary’nin bestelediği albüm; üflemeliler, yaylılar ve yükselen vokallerle desteklenen duygusal ilahi tarzıyla tam bir İskandinav havası taşıyor.

Kratos’un oyunda oğluyla ilişkisi oyunun müziklerinde McCreary tarafından da ele alınmış. Kratos’un temasında tekrarlı olarak kullanılan üç notalık melodinin ne olduğuna açıklık getiren McCreary, yapılan ayarlamanın birbirine rehberlik eden iki karakter arasındaki ilişkiyi anlatması bakımından “sert” özellik taşıdığını fakat Kratos’un kontrol edilemeyen öfkesini de bir nebze azaltmaya yardımcı olacağını söylüyor. Oyunda Kratos’un kontrolü ele aldığı kısımlar için özellikle seçilen üç notalı melodinin karakterin bir nevi sesli imzası olması isteniyor.

PlayStation 4 özel” etiketiyle rafa çıkan oyunun yeni müzikleri, Spotify ve PlayStation Music iş birliği sayesinde herhangi bir oyunda çalınmak üzere kullanılabilecek. Dinlemek için ücretsiz bir Spotify hesabının yeterli olacağı olacağı albüme buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.