reklamı kapat

POPÜLER

God of War Collection: Volume II incelemesi

PlayStation’ın alametifarikası olan God of War serisi için yeni nesil konsollarda bugüne kadar sadece tek bir oyun yapıldı: God of War 3. Bu küçük detayın farkında olan Ready at Dawn, Kratos’un geçmişine odaklanan serinin önceki oyunlarını yüksek çözünürlük desteğiyle PlayStation 3’e çıkarmaya karar vermiş. Hatırlayacak olursanız Sony Santa Monica, önce God of War 1 ve 2 gibi PlayStation 2 döneminin iki klasik oyununu HD desteğiyle günümüz teknolojisine taşımayı denemişti. Bu paketin satışları başarılı olunca PSP’de çıkmış iki God of War oyunu da HD’ye uyarlamaya karar verilmiş. Eğer daha önce oynama şansınız olmadıysa şimdi tam zamanıdır.

BU KEZ KAÇIRMAYIN
Şu anda PlayStation Network üzerinde indirilebilir olan paket içerisinde iki oyun bulunuyor: Chains of Olympus ve Ghost of Sparta… Bu iki oyun da daha önce PSP için çıktıklarında çok büyük övgüler toplamıştı. Yine bu iki oyun aynı zamanda senaryo bütünlüğü açısından büyük önem taşıyor. Chains of Olympus ilk God of War’dan da öncesini anlatırken, ikinci oyunsa Kratos’un daha önce duymadığımız kardeşinin hikayesini anlatıyordu. Elbette ki bu iki oyundan da ne PS3 ne de PS2’nin grafik kalitesini beklememelisiniz. Ancak seriyi seviyor ve hikayenin eksik kısımlarını öğrenmek istiyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Oyunun kontrolleri de PS3 gamepad’inde kusursuzca çalışacak şekilde yeniden tasarlanmış. Ne Kratos’u kontrol ederken ne de karmaşık komboları çıkartırken pek zorlanmıyorsunuz. Hani, belki God of War 3 gibi keskin değil ancak bir şekilde Kratos’un her bir kılıç, bıçak darbesinin düşmana temas ettiğini hissediyorsunuz.

KRATOS’UN KARANLIK GEÇMİŞİ
Grafik kalitesi diğer oyunlardan düşük olsa da oyun dinamikleri açısından son derece tatminkar bir deneyim sunuyor. Yine de PSP grafiklerinin tekrar elden geçirilip daha temiz görünmesi sağlanmış. Animasyonlar da son derece yumuşak ve akıcı görünüyor. Eğer God of War oynamayı seviyorsanız bu paketten de aynı şekilde keyif alacaksınız. Fakat grafiklerin PSP’den uyarlandığını asla unutmayın ki sonrasında hayal kırıklığına uğramayasınız. Eğer bir PS3’e sahipseniz ve daha önce bu iki oyunu da oynamadıysanız, mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.