reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro ile fotoğraf çekmeyi yeniden keşfedin

Mobil fotoğrafçılıkta öncü isimlerden Huawei, Leica imzalı üçlü kamera sistemine sahip P20 Pro modeliyle çıtayı yükseltiyor.

Mobil fotoğrafçılık dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Huawei, P Serisi modelleriyle bu alanda fark yaratmaya devam ediyor. Gelişmiş bir kamera sistemine sahip olan P20 Pro modeli de bu başarıyı daha da ileri götürüyor. Cihazın kamera sistemi sadece donanım değil yazılım tarafında da farkını ortaya koyuyor. Yapay zeka sayesinde 500’den fazla ortam ve obje tanımlama ile 19 tane farklı senaryo ve obje belirlenebiliyor. Yine yapay zeka dokunuşu doğru kamera ayarlarını doğru zamanda kullanıma geçiriyor. Bu sayede en amatör fotoğrafçılar bile profesyonel kareler yakalayabiliyor. Huawei P20 Pro, profesyoneller için RAW özellikte fotoğraf kaydetme imkanı da sunuyor. Bilindiği gibi RAW fotoğraf, dijital makinelerin negatifi olarak tanımlanan bir format özelliği. RAW olarak çekilen fotoğraflar; iyi baskı alabilmek için en uygun özellik olarak gösteriliyor.

Dünyanın ilk Leica üçlü kamerası Huawei P20 Pro’da

P20 Pro, ışık sanatını vurgulayarak gelişmiş kamera sistemi ile kullanıcılara fotoğrafçılığın her alanında yardımcı olacak ve daha etkili sonuçlar verecek yenilikler sunuyor. Cihazda her çekim için benzersiz keskinlik, renk doğruluğu, odak ve kontrast sağlayan şaşırtıcı 40 MP RGB kamera yer alıyor. RGB kameraya 20 MP monokrom ve telefoto lensli bir 8 MP kamera eşlik ediyor.

5X Hybrid Zoom sayesinde daha çok gör

Leica zoom objektif sistemi ile P20 Pro, 5X Hibrit Zoom elde edebiliyor. Birçok akıllı telefonda fotoğraf çekimi sırasında yapılan yakınlaştırma çekilen fotoğrafın kalitesini önemli ölçüde düşürüyor. Ancak P20 Pro’nun 5X Hibrit Zoom özelliği hem çok uzaktaki detayları dahi yakalamayı mümkün kılıyor hem de kalite kaybı olmaksızın 5 kata kadar yakınlaştırma yapabiliyor. Bunu, görüntüyü iyileştirmek ve dengelemek için gelişmiş yapay zeka özelliğini kullanarak yapıyor.

P20 PRO ile hareketli anları yakalamak çok kolay

P20 Pro ile hareketli anların ayrıntılarını zahmetsizce kaydedebilir ve eğlencenin kısacık anlarını anında yakalayabilirsiniz.

Gece çekimleri artık çok net

Huawei Yapay Zeka Görüntü Sabitleme, Gece Modu’nu kullanarak düşük ışıkta inanılmaz derecede net çekim yapmayı mümkün kılıyor. Kullanıcılar tripod kullanmaya ihtiyaç duymadan elle çekim yapabiliyor. Gece Modu herhangi bir ortamda zahmetsizce net, hafif dengeli enstantane için yüksek kontrastlı sahneleri de dengeliyor. Cihaz yapay zeka ile bulanıklığı ortadan kaldıran stabilizasyon tekniklerini kullanıyor.

Ağır çekimle eğlenceli anlar yakalayın

960 fps Super Slow Motion video modu ile saniyede 960 kareye kadar aşağı doğru yavaşlama yapabilirsiniz. Bu özellikle eğlenceli kareler kaydetmek mümkün.

Selfie’den portreye

P20 Pro’nun marifetli arka kamera sistemine 24 MP’lik ön kamera eşlik ediyor. Çarpıcı selfie’lerin önünü açan ön kamera gündüz veya gece canlı ve keskin görüntüler sunuyor. P20 Pro, yapay zeka odaklı 3D yüz modelleme teknolojisini kullanarak yüz özelliklerinin kontürlerini takip ediyor ve en güzel selfieler için ayarlıyor. Ayrıca 3D Portrait Lighting özelliği hızlı selfieleri etkileyici portrelere dönüştürmek için bir dizi stüdyo kalitesinde aydınlatma efekti sunuyor.