reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro için EMUI 10 ne zaman geliyor?

Kamerasıyla satışa çıktığı zaman çok ama çok büyük ses getiren Huawei P20 Pro için EMUI 10 ne zaman geliyor? Bu konuda yeni bilgiler var.

Huawei, Android 10 temelli EMUI 10 üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Bu noktada yeni yapılan açıklamaların merkezinde ise Huawei P20 Pro yer alıyor. Verilen resmi bilgilere göre telefon için Android 10 temelli EMUI 10 güncellemesi, bu ay Hindistan merkezli olarak çıkıyor. Güncellemenin Avrupa pazarına ise ancak mart ayında geçeceği aktarılıyor. Mart ayından sonra Türkiye dahil diğer birçok pazara da geleceği tahmin edilen güncelleme, oldukça popüler telefonun sahipleri tarafından merakla bekleniyor. Huawei’nin son yıllardaki yükselişinde gerçekten çok büyük bir etkisi bulunan P20 Pro, halen özellikle kamera konusunda çıkmış en iddialı modeller arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro modelinin teknik detaylarını hatırlarsak

Baktığımız zaman çentikli telefonda 2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü 6,1 inçli AMOLED ekranla ekran yer alıyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta ana ekran tuşuna entegre edildiği telefon, 4.000 mAh bir pile sahip. Kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkan Pro, arkasında 40 MP (1.8 diyafram) + 20 MP (1.6 diyafram) + 8 MP (2.4 diyafram) kamera sistemi barındırıyor. Böylece çok iyi fotoğraf çekebilen telefon, önünde ise 24 megapiksel bir kamera taşıyor.

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu

İLGİLİ HABERLER