reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Android 10 EMUI 10

2020’de EMUI 10 alacağı söylenen Huawei modelleri

Android 10 temelli yeni nesil arayüz yapısı EMUI 10 için Huawei çalışmayı sürdürüyor. Peki yeni sürüme 2020’de hangi cihazlar geçecek?

Tüm dünya genelinde Huawei kullanıcılarının merak beklediği Android 10 temelli EMUI 10, gelen bilgilere göre 2020 Mart ayına kadar P20, P20 Pro, Mate 10, Mate 10 Pro, P20 Lite, P30 Lite ve Mate 10 Lite modellerin için indirmeye sunulacak. 2020 ilk çeyrek bitmeden yeni sürüme geçen cihazlar ise P Smart, P Smart+, Enjoy 10S, P Smart Z, Nova5, Nova5i Pro ve Nova5Z modelleri olacak deniyor. Bu tarihlerin elbette her zaman kaçırılma ihtimali bulunuyor. Çünkü firma her ülkedeki cihazlar için ayrı çalışmalar yapıyor ve bazen görülen sorunlar nedeniyle çıkışlar geriye itebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Huawei EMUI 10 neler getiriyor?

Yeni sürüm, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu da aktif olarak bulunuyor.

İlgili Video