reklamı kapat

POPÜLER

Scuderia Cameron Glickenhaus, pist dinamikleri üzerine kurulu sokak canavarından ilk detayları paylaştı

Yarış tecrübesinin özel üretim otomobiller üzerinden şekil bulduğu ufak markamız Scuderia Cameron Glickenhaus, sokaklara çıkmak için izinli son modeliyle karşımızda.

2017 içerisinde adın duyurmayı başaran yeni oluşumlardan birisi olan Scuderia Cameron Glickenhaus, ürün yelpazesini çeşitlendirme konusunda sıkı bir gayret içerisinde. Bu yılın ilk günlerinde arazi aracı geliştirdiklerini duyurarak önemli bir adım atan marka, bununla birlikte sokaklarda sürülebilecek bir süper araçla da meşgul. SCG004CS adını verdiği bu modelle ilgili resmi kaynakları üzerinden ilk kez tasarımsal detayları paylaşan Scuderia Cameron Glickenhaus, teknik verilerine uygun karaktere sahip bir otomobilin bizleri karşılayacağını da söylüyor. Aracın satış süreciyse üretim adetleriyle birlikte doğrudan özel koleksiyoner üzerinden gerçekleştirilecek gibi gözüküyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik veriler

004 kodlu diğer versiyonlarda olduğu gibi motor bölümünde twin-turbo destekli 3,8 litrelik V6 makineyle gelecek olan Scuderia Cameron Glickenhaus SCG004CS, bu vesileyle Nissan GT-R ile kardeş olarak da nitelendirilebilir. Motor üzerinde marka mühendislerinin yapacağı dokunuşların arından 700 beygire yaklaşan bir güce sahip olacağı söylenen modelin en üst versiyonunda bunun 900 beygire kadar çıkması gündemde. Aracın henüz iç dünyasıyla ilgili bir görsel paylaşmayan markanın, yine ortadan direksiyonlu tasarımı kullanması da masada görünen detaylar arasında. 2020 yılı için Le Mans’ta yarışmak üzere ayrıca tamamen pist odaklı bir modelin de hazırlığı içerisinde olan Scuderia Cameron Glickenhaus, fiyat listesini önümüzdeki günlerde paylaşacak.