reklamı kapat

POPÜLER

Scuderia Cameron Glickenhaus

Yarışların yeni anahtarı; Scuderia Cameron Glickenhaus Baja Boot

16 Ağustos 2019

Bu yılki organizasyonlara katılma konusunda markasının anahtarı olacak Scuderia Cameron Glickenhaus Baja Boot, performansıyla ilgi çekmeye aday.

Süper sport otomobil dünyasının son yıllarda gündeme gelmeyi başaran isimlerinden birisi Scuderia Cameron Glickenhaus. Motor sporları geçmişiyle hareket ederek sokaklara özgün otomobiller çıkarma iddiasında olan markanın yeni bir canavar üzerinde çalıştığı uzun süredir biliniyordu. Geçtiğimiz süreç içerisinde bu modelle ilgili bazı detayları da paylaşmayı ihmal etmeyen ekibin farklı alanlardaki çalışmaları da adım adım ileriye taşınıyor. Cameron Glickenhaus imzasını Baja yarışlarında taşıyacak olan modeller bunun en istikrarlı örnekleri arasında olmaya aday. Şimdilik iki kapılı versiyonlarıyla tanıtılan Baja modellerinin dört kapılı planlarının olduğunu da meraklıları için belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Scuderia Cameron Glickenhaus, Baja macerasında olacak

Motor bölümünde General Motors kaynaklı ünitelerin kullanıldığı Baja Boot isimli araç bir önceki jenerasyona göre farklı dinamiklere sahip. Sekiz silindirli makinesinin ürettiği 650 beygirlik gücü yere aktaracak olan Boot’un en dikkat çeken farkını egzoz sisteminde hissedeceğiz. Dört tekerlekten bağımsız süspansiyon sitemi, 19 inçlik jant seti 37 inçlik arazi lastikleri ise aracın yeteneklerinin test edilmesindeki temel bileşenler olarak öne çıkarılabilir. Opsiyonel olarak sunulan süspansiyon kitinde yükseklik değerinin de önemli oranda iyileştirebilir olması da oldukça önemli. Sokaklara çıkabilme izni bulunan Boot’un Baja 1000 yarışlarında markasını temsil etmesi bekleniyor.