reklamı kapat

POPÜLER

Ortadan direksiyonlu canavar ile rekortmen hiper otomobil üreticisi “SCG”nin araziyi keşif yolcuğu başlıyor!

İki sene içerisinde iki yeni hiper otomobil projesi üreten Scuderia Cameron Glickenhaus, bu kez ralli esintili bir buggy ile karşımızda.

2015 yılında elde ettikleri Nürburgring hız rekorunu, 2016 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği SCG003S ile sokaklara taşıyan Scuderia Cameron Glickenhaus ile detaylı tanışmamız yaklaşık 1,5 yıl önce gerçekleşti. Üretim sürecini tamamen el yapımı üzerine odaklayan İtalyan Manifattura Automobili Torino ile ortak çalışan şirket, görünürde hiper otomobil üreticisi konumunda. 800 beygir güç, 850 Nm ve saatte 350 kilometrelik maksimum sürat değerlerine sahip olan SCG004S’in ardından, Kasım 2017’de 650 PS güç ve 720 Nm tork değerlerine sahip SCG004S ile karşımıza çıkan marka şimdi ise bir off-road aracının hazırlıklarıyla gündemde. Lamborghini’nin dünyanın ilk süper spor arazi aracı olan Urus‘u üretmesinden etkilendiğini düşündüğümüz marka yöneticileri belki de dünyanın ilk süper spor buggy projesine imza atacak.

İki farklı versiyonla sunulacak

Şimdilik kaynaklara “The Boot” adıyla yansıyan projenin detaylarının çok fazla derinlemesine olduğunu söylemek biraz zor. Proje çizimleri üzerinden dört metreyi aşan bir toplam uzunluğa sahip olduğunu gördüğümüz modeller iki ve dört kapı olmak üzere farklı versiyonlarla satışa sunulacak. Ortadan direksiyonlu yapısıyla da bu sınıfta fark yaratacak olan, motor kısmında 5.0 litrelik V8 bir makinenin kullanıldığı söylenen Boot’un iki kapılı versiyonu ise “Steve” olarak isimlendirilecek. Genel yapısı itibarıyla ralli yarışlarına hazır bir karakter ortaya koyan araçta klimanın olacağını da belirtmekte fayda var. Başlangıç fiyatı için 100.000 dolar gibi bir rakamın telaffuz edildiği The Boot’un 2019 beya 2020 gibi satışa hazır hale geleceği belirtiliyor.