reklamı kapat

POPÜLER

De Tomaso

Hiper atışma; Glickenhaus’dan De Tomaso için “kopya” suçlaması

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Glickenhaus, festivalde sahne olan De Tomaso için geri dönüşün kopya üzerine şekillendiğini iddia etti.

Döneminin ikonik modellerini üretmeyi başaran De Tomaso, 60. yıl dönümüyle birlikte uzun bir aradan sonra tekrar rekabete dahil oldu. Geçtiğimiz hafta içerisinde ilk kez Goodwood Hız Festivali kapsamında karşımıza çıkan marka, bu dönüş göreviniyse P72 adını verdiği modele yüklüyor. Tercih edilen ismiyle de tarihine atıfta bulunan otomobil henüz teknik değerleri açıklanmasa da pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Organizasyona katılım sağlayanların etrafını sardığı De Tomaso P72, görünüşe göre bir süre daha gündemde olacak. Bunun sebebiyse başka bir süper otomobil üreticisi olan Scuderia Cameron Glickenhaus.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

De Tomaso henüz açıklama yapmadı

Şirketin önemli isimlerinden James Glickenhaus‘un yaptığı açıklamayla fitilini ateşlediği tartışmada, çok keskin ifadelerin kullanıldığını görüyoruz. Sosyal medya hesabı üzerinden De Tomaso’ya yüklenen Glickenhaus, aracın dış bölümüyle Ferrari P4/5 üzerinden kopyalanarak şekillendiğini iddia ediyor. Başarılı isme göre P72’nin kokpit bölümüyse birebir şekilde Pagani‘den çalıntı. Ortaya atılan iddialar doğrultusunda dış ve iç tasarımın dile getirilen örneklerle benzerliği çok daha yanlış bir ibare değil. Henüz konuyla ilgili açıklama yapmayan De Tomaso, tasarım sürecinde kendi modelleri P70’den ilham alındığını vurgulamıştı. Önümüzdeki günlerde verilecek karşı cevapla bu atışmanın bir süre daha gündemi meşgul etme ihtimali de oldukça yüksek. Bekleyip göreceğiz.