reklamı kapat

POPÜLER

galaxy s9

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’a yeni bir özellik mi geliyor? [Video]

Samsung’un sabırsızlıkla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S9 için artık geri sayım başladı. Teknoloji dünyası tarafından meraklanan telefonla ilgili tanıtım öncesi yeni bir detay sızdı. Paylaşılan son bilgiler gerçeğe dönüşürse Galaxy S9’da akıllı tarama adı verilen bir özellik yer alacak.

Özellikle ile ilgili yayınlanana video izlendiğinde özelliğin çalışma prensibi gözler önüne serildi. Akıllı tarama adı verilen özellik sayesinde Galaxy S9’un hem düşük hem de parlak ışıkta başarılı bir performans sergileyeceği ifade ediliyor. Bir önceki modelde yer alan yüz tanıma sisteminden daha iyi çalışacağı belirtilen bu özelliğin Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ta ilk kez yer alacağını belirtelim. F/1.5 diyafram değeri sayesinde telefonun düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekebileceğini söyleyebiliriz. Paylaşılan bilgiler gerçeğe dönüşürse telefon, 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip olacak. Her iki modelde de 4 GB’lık RAM’in yer alacağı belirtiliyor. Galaxy S9 serisi ekranıyla ve güçlü işlemcisiyle fark yaratacak Galaxy S9+’ta ise 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı depolama seçeneği bulunacağı ifade ediliyor.

Merakla beklenen Galaxy S9 serisi ne zaman tanıtılacak?

Samsung Galaxy S9 serisi kamerası ve ekranıyla fark yaratacak Tüm hafıza seçeneklerinde 6 GB’lık RAM’in kullanılacağı dile getiriliyor. Yeni modeller hakkındaki tüm detaylar 25 Şubat‘ta gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak.

Video