reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’dan detayları netleştiren yeni bilgiler

Samsung‘un MWC 2018 kapsamında tanıtacağı yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, teknik olarak yeni detaylar kazandı.

Geçtiğimiz gün kutuları dahi ortaya çıkan Samsung‘un yeni akıllı telefonları, sağlam kaynakları bulunan ETNews tarafından biraz daha detaylandırıldı. Şimdiye kadar duyduklarımız ile birleştirdiğimiz zaman telefonlardan Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekran yer alacak. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 ve Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, 512 GB dahili depolama seçeneğiyle karşımıza çıkma ihtimalleri de bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyacak üretici, Galaxy S9+’da çiftli kurulum kullanıyor. 12 megapiksel çözünürlükteki bu kameraların F1.5 ve F2.4 diyafram değerlerine sahip olacağı belirtiliyor. Gelişmiş kameraların saniyede 1.000 kare video çekebileceği de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Önlerinde ise 8 megapiksellik kamera yer alacağı belirtilen telefonlar, Iris tarama sistemini de bünyesinde barındıracak. Belirtildiği kadarıyla Iris tarama Galaxy S9’da kameraya entegre olacak. Daha büyük olan Galaxy S9+’da ise ayrı bir Iris tarayıcı ile ön kamera bulunacak. Galaxy S9’un Iris / kamera kombinasyonunu Partron ve MC Nex şirketleri üretecek.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ merakla bekleniyor

Samsung’un yeni telefonlarda yeni bir devre kartı tasarımına da geçeceği söyleniyor. Bu sayede telefonlar içerisinde daha fazla yer aşılabileceği söylenirken, bunun sadece Exynos işlemcili modellerde yer alacağı belirtiliyor. Bu da Exynos 9810 kullanan modellerin içerisinde diğer donanımlar için daha fazla yer olacağı anlamına geliyor. Ancak şirketin bu boşluğu kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmiyor. Son olarak iki modelin de Y-OCTA teknolojisi üzerine kurulacağı belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl sadece Galaxy S8’de kullanılan Y-OCTA, bu yıl hem Galaxy S9 hem de Galaxy S9+’a geliyor. Bu teknoloji dokunmatik katmanı OLED ekrana entegre ediyor. Bu da daha ince ve kaliteli sonuç veriyor. Ayrıca Y-OCTA ekranlar yüzde 30 daha ucuza üretilebiliyor.

YORUMLAR