reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’dan dikkat çeken yeni detay

Samsung‘un MWC 2018 kapsamında tanıtacağı yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, bugün ses konusunda önemli bir detayla daha gündeme geldi.

Dün 3.5mm kulaklık girişine sahip olacaklarını duyduğumuz telefonlar, bugün hoparlör konusunda karşımıza çıktı. Daha önce sağlam sızıntılar yapan bir kaynağa göre Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ “stereo hoparlör” sistemine sahip olacak. Alt ve üst bölümünde hoparlör yer alacak telefonlar, böylece hem yüksek hem de çevreleyici bir ses kalitesi sunabilecekler. Tasarımsal olarak aşağıdaki gibi yani Galaxy S8 ile çok benzer şekilde karşımıza çıkacak telefonlar, birbirlerinden özellikle kamera ile ayrılacaklar. Eğer bir değişik olmazsa ise Galaxy S9+ modelinin arkasında çiftli kamera sistemi kullanılacak.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın bilinen diğer teknik detayları

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Ekran gövde oranının yüzde 89’e çıkacağı belirtilen Galaxy S9 ailesi, böylece yüzde 81’de kalan iPhone X‘u da geride bırakacak. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında lanse edilmesi bekleniyor. Samsung yeni modellerde 512 GB dahili depolama seçeneğini de karşımıza çıkartacağı söyleniyor.