reklamı kapat

POPÜLER

LG ve HERE

LG ile HERE’den önemli “gelecek” ortaklığı

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG ile “Audi, BMW ve Daimler” konsorsiyumu tarafından satıl alınan harita servisi HERE ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ortaklığın arkasında sürücüsüz otomobiller bulunuyor.

LG biliyorsunuz kendi sürücüsüz otomobil sistemini geliştirmiyor. Hatta diğer firmalara satmak için bir otonom kontrol donanımı da bulunmayan firma, sürece lider olduğu telematik sistem tarafından dahil oluyor. 2013 yılından bu yana iletişim ve konumlandırma (GPS, Bluetooth, WiFi, 5G vb.) gibi konularda lider olan teknoloji devi, bunu HERE ile birleştiriyor. Bu kombinasyon ile sürücüsüz otomobillere özel uzaktan yönetim / kontrol teknolojileri geliştirecek olan ikili, yaklaşan geleceğe hazır olmak istiyor. Araçlarda bulunan kamera, sensör ve radalardan elde edilen verileri HERE’in “HD Live Map” sistemiyle harmanlayacağını belirten şirket, V2X platformu ile bunu diğer otomobillere de aktaracak. Yani tüm sürücüsüz otomobiller birbirleri arasında etkili şekilde iletişim kurabilecek ve veri aktarımı yapabilecek.

LG ve HERE

LG ve HERE geleceğe hazırlanıyor

Sürücüsüz otomobiller için harita / navigasyon sistemleri büyük önem arz ediyor. Bu verilere göre hareket edebilen araçlar, dahili sensörleri yanında bu verileri de aktif olarak kullanıyor. Bu verileri birbiriyle paylaşmaları ise kargaşadan uzak bir otonom gelecek anlamına geliyor. Gelecek beklenenden daha hızlı yaklaşıyor.