reklamı kapat

POPÜLER

nameless
nameless
nameless
nameless
nameless
nameless
nameless
nameless
nameless
nameless
nameless

Tasarımıyla fark yaratan kablosuz saç kurutma makinesi

Dyson‘ın saç kurutma makinesinden beri hayli ilginç tasarımlı yeni bir ürün görmemiştik. Tasarımcı Gong Yunji aradığımız ürünü karşımıza getirdi.

Günlük hayatın vazgeçilmez parçalarından biri olan saç kurutma makinelerine ilişkin farklı tasarım çalışmalarını çok sık görmüyoruz. Standart bir tasarımla yıllardır varlığına devam eden cihazlara yeni bir soluk getirecek tasarım çalışması ise Gong Yunji’den geliyor. The Nameless (İsimsiz) olarak adlandırılan ürünün bu isimle anılmasının sebebi ise herhangi bir marka ismiyle ilişkilendirilmesinin istenmemesi. Aynı zamanda ürünün herhangi bir isme ihtiyaç duymadan dikkat çekebilecek kalibrede olduğu belirtiliyor. Tasarımcı sade bir tasarım anlayışını benimsediğini belirtiyor ve sadece bir saç kurutma makinesi değil aynı zamanda bir sanat ürünü gibi görünmesi gerektiğini söylüyor.

Kablosuz saç kurutma makinesi

Katlanabilir tasarıma sahip olan Nameless, daha az yer kaplayarak küçük banyolardaki alan sorununa da çare oluyor. Katlanabilir olması dışında standart fön makinelerinden çok farklılaşmayan cihazın en önemli özelliği ise pille çalışabiliyor olması. Yaklaşık 5-10 dakikada şarj olabilen pili sayesinden kablosuz olarak da kullanılabilen ürün sizi banyoya hapsetmiyor. Eğlenceli renk seçeneklerine de sahip olan Nameless’ın sadece bir tasarım olması ise hayli üzücü ne yazık ki. Gong Yunji’nin çalışmasına buradan ulaşabilir, Behance hesabından diğer çalışmalarına da göz atabilirsiniz.