reklamı kapat

POPÜLER

saç kurutma makinesi
saç kurutma makinesi
saç kurutma makinesi
saç kurutma makinesi
saç kurutma makinesi
saç kurutma makinesi

Tamamen kablosuz saç kurutma makinesi tasarımı

Günlük hayatın vazgeçilmez cihazlarından biri de saç kurutma makinesi. Sunghyun Kwon imzalı konsept tasarım bu cihazları kablolarından kurtarıyor.

Söz konusu saç kurutma makinesi olduğunda bu alanda Dyson hariç ilginç ve sektörün dışında bir tasarım görmek mümkün olmuyor. Dyson Supersonic modeliyle bu alanda adeta devrim yapmış ve bu cihanları adeta baştan icat etmişti. Ancak Dyson’ın tasarımı tamamen değiştirdiği Supersonic modelinde dahi almayı tercih etmediği bir risk bulunuyordu: Kablosuz tasarım. Her ne kadar doğal olarak saçlarımızı ayna karşısında kurutsak da zaman zaman makinenin sunduğu sınırların dışına çıkmamız gereken durumlar olabiliyor. Tasarmcı Sunghyun Kwon da “Saç kurutma makineleri neden kablosuz olmasın?” sorusuyla yola çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kablosuz saç kurutma makinesi konsepti

Kwon’un Fondre ismini verdiği tasarım sadece kullanım özgürlüğü sağlamıyor aynı zamanda banyoda daha derli toplu ve güvenli bir alan da yaratıyor. Özel bir stant ile gelen Fondre, hayli sade ve şık gövdesiyle göze batmıyor. Standında durduğu süre boyunca şarj olan cihaz, sunduğu kablosuz deneyimle kullanıcılara özgür bir kullanım alanı sağlıyor. Fondre’nin gövdesi ayrıca belli bir açıyla ayarlanabiliyor. Cihaz aynı zamanda standındayken de çalışabiliyor.

Premium bir şıklık sunacak şekilde tasarlanan fön makinesi ise ne yazık ki yazının başında da belirttiğimiz gibi konsept bir çalışma. Ancak gelecek teknolojilerle beraber en değişmeyen kategorilerden olan saç kurutma makinelerinde dahi bu tarz bir değişimi görmemiz işten bile değil.

İlginizi çekebilir

Dyson Supersonic tanıtımı