reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla araçlardaki sürücüsüz kontrol sisteminin geldiği seviyeyi gösteren video

Tesla araçlarda gelişmiş bir otonom yani sürücüsüz kontrol sistemi yer alıyor. İşte bu sistem her geçen gün daha iyi hale geliyor.

Tesla tarafından satışa sunulan tamamen elektrikli otomobil modelleri, gelişmiş kamera sistemlerine ve sensörlere sahipler. Aynı zamanda çok güçlü bilgisayar sistemleri üzerine kurulan araçlar, dünyanın en çok test edilen sürücüsüz kontrol altyapısına da erişim sağlıyorlar. Sürekli olarak gerçek şartlarda test edilen sistem, günümüz itibarıyla inanılmaz iyi hale gelmiş durumda. En son beta sürümünde bir test yapan yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz sürücü, sistemin geldiği son seviyeye inanılmaz şaşırıyor.

Çünkü otonom kontrol sistemi için çıkan en son beta yazılımına sahip olan bu Tesla Model 3, tek başına park edilen noktadan kalkıyor ve karşısındaki iki aracın arasındaki boşluğu değerlendirerek yola çıkabiliyor. Daha önce sistemin böyle bir hamleye kesinlikle başlamadığı ve önünün tamamen açılmasını beklediği belirtiliyor.

Gündelik trafiğin daha akıcı hale gelmesi adına özel ayarlar yapılan ve artık her boşluğu ve ihtimali değerlendirerek aksiyona geçebildiği anlaşılan altyapı, tamamen otonom geleceğin çok da uzakta olmadığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Tesla firması biliyorsunuz 2022’de Türkiye’ye resmi olarak gelecek ve Model serisi araçlarını Türkiye’deki müşteriler ile buluşturacak. Firma ayrıca Türkiye’de birçok hızlı şarj istasyonu da açacak. Firmanın Türkiye’deki en ucuz aracı yüksek ihtimalle 1 milyon TL‘nin üstünde olacak.

Güncelleme: Ortaya çıkığı kadarıyla son beta sürümü de halen mükemmel seviyede değil. Bunu aşağıdaki videonun 3:25’indeki olay gözler önüne seriyor.

İlginizi Çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin