reklamı kapat

POPÜLER

Tesla’nın gelecek planları Bosch’un sürücüsüz otomobil prototipinde gizli

Bosch sürücüsüz otomobil sistemlerindeki gelişimine tam gaz devam ediyor. Bu hafta içerisinde Avusturalya’da gerçekleştirilen yeni nesil otopilot prototipi, güvenlik konusunda iki adım ötesini vadediyor.

Alman teknoloji devi Bosh geleceğe yatırım yapma konusunda rakiplerinden bir adımda önde. Aynı zamanda dünyanın en büyük otomotiv parça destekçilerinden olan marka otonom sürüş konusunda bir hayli mesai harcıyor. Beş yılı aşkın süredir otonom sürüş ve otopilot üzerinde yazılım ve donanım geliştirmeleri yapan Bosch bu hafta içerisinde Avusturalya’da en yeni otopilotunun prototipinin testini gerçekleştirdi. Bosch’un Avusturalya yollarında gerçekleştirdiği prototip denemesi, kendi geliştirdiği otonom sürüş sisteminin entegre edildiği Tesla Model S ile yapıldı.

boschotonom2
Geçtiğimiz süreçte Tesla ile yapılan otonom sürüş ve radar desteği anlaşmasının doğrultusunda, Bosh’un bu hafta gerçekleştirdiği etkinliğin, Tesla otopilot 2.0 planlarının ip uçları hakkında detayları içeriyor olabilir. Bosh’un prototipinde yer verdiği sistemde dahili olan altı adet radar, bir adet stero video kamerası ve bir adet gelişmiş GPS yer alıyor. Bosch’a göre prototip aşamasında olan otonom sistemleri dördüncü seviye özelliklere sahip. Tesla’nın şu anki otonom sürüş seviyesinin ikinci seviye olduğunu düşünürsek Tesla sistemine gelecek iyileştirmelerin ne denli büyük olduğunu görmek daha da kolaylaşıyor. Otopilot 2.0 ‘ın, 17 Ekim‘de gerçekleştirilecek olan ve merakla beklenen etkinlik kapsamında tanıtılması bekleniyor. Yaşanan bu gelişmeler ile geride bıraktığımız her gün bizleri sürücüsüz otomobillere daha da yaklaştırıyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Tesla’nın gelecek planları Bosch’un sürücüsüz otomobil prototipinde gizli” için bir cevap

  1. Alper Kutlu dedi ki:

    Başlık sürücüsüz yazılması gerekirken sürüsüz olmuş düzeltin lütfen