reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Türkiye, Galaxy Note7 iade şartlarını açıkladı

Samsung’un Galaxy Note7 ile ilgili iade ve değişim politikasındaki global yeniliği duyurmuştuk. Kullanıcı güvenliğinin birincil öncelikleri olduğunun üzerinde hassasiyetle duran Samsung Türkiye de iade şartlarını güncelledi.

Samsung Türkiye’nin Galaxy Note7 Değişim Programı eski ve yeni tüm seri Galaxy Note7 cihazlarını kapsayacak şekilde düzenlendi. 18 Ekim – 11 Kasım 2016 tarihleri arasında geçerli olacak programın Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) bilgisi dahilinde hazırlandığı belirtiliyor. Samsung Türkiye’nin iade şartları globaldekiyle hemen hemen aynı.

BTK kaydı olan Galaxy Note7’lerini Galaxy S7 edge (32 GB) ile değiştirmeyi tercih eden kullanıcılara ek olarak 600 TL ödeme yapılacak. Kullanıcılar Galaxy S7 edge’i herhangi bir Samsung yetkili mağazasından alabilecek. Para iadesi tercih eden müşterilere ise 3.600 TL iade edilecek. Ayrıca Galaxy Note7’ye ait aksesuar bedelleri de kullanıcılara iade edilecek. Aksesuarlar için ödeme bedelini belirten bir belge yoksa en az 50 TL, en fazla 100 TL geri ödeme gerçekleştirilecek.

SEÇİM SİZİN
Samsung Galaxy S7 edge’in farklı platformlardaki değişken fiyatı hesabı biraz karmaşıklaştırıyor. Örneğin Galaxy S7 edge’in 3.299 TL‘lik Teknosa fiyatı, 600 TL’lik ek ödemeyle birleşince Galaxy Note7 kullanıcısı 3.600 TL nakit iadesi almak yerine Samsung Galaxy S7 edge sahibi olurken ekstradan 299 TL avantaj elde ediyor. Ancak Hepsiburada‘ya baktığımızda Samsung Türkiye garantili Galaxy S7 edge fiyatları 2.599 TL‘den başlıyor. Bu durumda Galaxy S7 edge’in üstüne eklenen 600 TL ne yazık ki Galaxy Note7’nin 3.600 TL nakit değeri kadar etmiyor. Bu durumda tüketiciler kendileri için en uygun seçimi yapabilirler.

Samsung Galaxy Note7’yi operatörler aracılığıyla sözleşmeli olarak alan kullanıcılarınsa öncelikle operatörlerini aramaları gerekiyor. Samsung’un duyurusuna göre operatörler kullanıcıların sözleşmelerini herhangi bir ceza ücreti talep etmeden iptal edecek. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.