reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note7’nizin güvenliğini kontrol edin

Samsung yeni çıkarttığı Galaxy Note7’nin güvenliğini sorgulayabileceğiniz bir internet sitesini kullanıma sundu.

Yaklaşık iki hafta kadar önce Samsung Galaxy Note7’lerin güvenilirliği hakkında haberler ortaya çıktı. Şimdiye kadar sadece Amerika’da 90’dan fazla Samsung Galaxy Note7 sorunlu pilleri sebebiyle aşırı ısınma sorunu yaşadı. Ardından pil patlaması haberleri gün yüzüne çıkınca Samsung cihazları geri almaya başladı. Tabii tüm kullanıcılar cihazlarını iade etmeyi tercih etmedi. Eğer siz de bu kullanıcılardan biriyseniz Samsung Galaxy Note7’niz güvende mi, değil mi öğrenmeniz artık mümkün.

Tek yapmanız gereken Samsung’un kullanıma sunduğu internet sitesini açmak ve cihazınızın IMEI numarasını tuşlamak… Eğer telefonunuzun IMEI numarasını bilmiyorsanız faturanıza bakabilir ya da arama bölümünden *#06#’yi tuşlayabilirsiniz.

galaxy note7

Samsung’un konuyla ilgili sunduğu hizmetler bununla sınırlı değil. Artık kullanılması güvenli cihazların pil simgesi yeşile dönecek. Böylece Galaxy Note7 alanlar telefonlarını içleri rahat bir şekilde kullanabilecek. Elbette satıcılar simgenin rengini farklı temalar ile değiştirebilir. Bu sebeple IMEI numarasıyla ikinci bir kontrol yaparak durumu garantiye alabilirsiniz.